PDA

Zobacz pełną wersję : chyba mne zhakowali _ POMOCY



boldwin
27-08-2008, 13:16
Witam wszystkich.

Mam mega problem a ponieważ jestem zupełny świeżak w Joomla to chyba się zaraz rozpłaczę. Przejrzałem już mlion postów na forum i mnie głowa boli a rozwiązania nie znalazłem.

Nie mogę się od wczoraj zalogować do panelu administracyjnego strony.
Wyskakuje mi info że hasło i login sa złe. Znaczy się mnie shakowali - chyba bo nie wiem nawet jak to sprawdzić.
Nadal mam dostęp do serwera przez ftp. Poradźcie ci zrobić. Dodam że strona ma 2 tygodnie i nie zrobiłem kopii.
:eek::eek::eek:

kurtz
27-08-2008, 13:19
ale twój dostawca zrobił.

w ubiegłym tygodniu Twój problem był chyba ze 3 razy przerobiony, więc na forum odpowiedzi są.

zwiastun
27-08-2008, 13:38
Bez paniki - nic to nie da.
To, że się nie możesz zalogować do PA, nie znaczy jeszcze, że Cię shakowali. Masz jakieś ślady włamania? Podmienioną stronę główną?
I jak pisze przedmówca - wszystko, co Ci trzeba wiedzieć, znajdziesz na forum.

boldwin
27-08-2008, 15:05
No to do roboty. Chociaż nie bardzo orientuję się czasami o czym piszecie na forum, bo jeżeli chodzi o zarządzanie joomlą i php to jestem świeżak.

Nie nie mam podmienionej strony głównej i żadnych zmian w jej wyglądzie też nie ma.

Mam drugie konto użytkownika mojej strony ale z uprawnieniami tylko wydawcy. Na to konto loguje się bez problemu i mogę napisać nowy artykuł, natomiast konto admin'a w ogóle mi nie chodzi.

No nic. Spróbuję przebrnąć przez wątki forum.
poczytamy, zobaczymy.

zwiastun
27-08-2008, 16:39
1. Mimo wszystko sprawdź, czy Ci nie podmieniono plików - łatwo to zrobisz przez FTP. Zwróć uwagę na daty plików index.php, index.html - czasem bandziorki przygotowują atak dłużej.

2. Za pomocą klienta obsługi bazy danych odczytaj przeklej swoje hasło z konta wydawcy do konta superadmina, zaloguj się, założ nowe konto superadmina z nowymi danymi, a stare dokumentnie usuń.

boldwin
27-08-2008, 20:44
Dzięki zwiastun za radę.
Niestety muszę zadać pytanie które pewnie rozwali cię na łopatki.
Gdzie mam szukać danych i gdzie je przekleić. Jeju myślałem że coś niecoś wiem o stronach www.
I co masz na myśli pisząc klient bazy danych?

Z góry wielkie dzięki za wyrozumiałość do żółtodzioba.

stereo
28-08-2008, 11:53
phpmyadmin strony www lub lepiej skontaktuj sie z administratorem serwera ipomoze napewno chyba ze to darmowy hosting to zaczynaj od nowa:P:P

zwiastun
28-08-2008, 12:07
"Powala" mnie tylko w jednym przypadku - nie, gdy ktoś nie wie, ale gdy żąda odpowiedzi, bo mu się ona należy, dlatego, że ma prawo zadawać pytania na forum :)
Poczytaj:
http://www.demo.joomla.pl/content/view/150/26/

boldwin
28-08-2008, 12:52
"Powala" mnie tylko w jednym przypadku - nie, gdy ktoś nie wie, ale gdy żąda odpowiedzi, bo mu się ona należy, dlatego, że ma prawo zadawać pytania na forum :)
Poczytaj:
http://www.demo.joomla.pl/content/view/150/26/

Wielkie dzięki za wszystkie rady.
Zwiastun: Po co jesteś na forum? Po co marnujesz swój tak cenny czas.
Korzystam z kilku forów tematycznych i w tych dziedzinach, w których jestem lub czuję się specjalistą pomagam jak mam czas lub chęć. Jak nie mam to się po prostu nie odzywam.

Jesteś doświadczonym użytkownikiem forum i powinieneś się przyzwyczaić do takiej sytuacji, że byli są i będą nowi niedoświadczeni użytkownicy (ze mną w tym przypadku na czele), którzy nie mają czasu lub są zbyt leniwi lub nie wiedzą do końca czego szukać, żeby przekopać 1000 wpisów na forum szukając rozwiązania problemu. Czyż nie po to jest forum, żeby zadać pytanie. Nikt ci nie każe odpowiadać. Nie jestem nie byłem i nie będę trollem, więc nie traktuj tego wpisu jako ataku na siebie lub próbę wprowadzenia zamieszania. Po prostu jestem początkującym i dla kogoś takiego jak ja (bez znajomości pewnych zagadnień terminologicznych) czasami nawet napisane mega prostym językiem poradniki są jak "Kamień z Rozetty". Szanuję waszą wiedzę i szanuję czas jaki poświęcacie na odpowiadanie na setki bzdurnych pytań. Cóż, tak ten świat jest stworzony. Wy - wiecie, My - chcieli byśmy wiedzieć. I nigdy nie twierdziłem, że jakakolwiek pomoc mi się należy.
Dlatego jeszcze raz Bardzo dziękuję za okazaną pomoc.

zwiastun
28-08-2008, 13:18
Toteż dlatego ją otrzymujesz, choć pytasz o sprawy z pozoru proste. Ja wbrew mniemaniu wielu obrażających się na to forum i obrażających osoby na tym forum, doskonale rozumiem, że można nie wiedzieć, nie umieć, itd.
I jeszcze w sprawie pytania: po co -
Są najogólniej dwa wyjścia:
- upraszać użytkowników by zechcieli robić swoje
- pozwolić, by forum przekształciło się w śmietnik, na którym nic znaleźć nie można z powodu banalnych pytań użytkowników, którzy znają tylko jeden sposób na rozwiązanie swoich problemów.

A skoro forum jest to i oczywiste jest, że utrzymuję je po to, by pomagać. Zwróć uwagę na owo "utrzymuję" - żaden z tych obrażających się użytkowników - zaręczam Cię - nie dołożył grosika do utrzymania joomla.pl ani witryn w subdomenach, nieliczni,naprawdę nieliczni pomagają innym (ci akurat nie wylewają na nas gorzkich żalów).
Ale to tak na marginesie.

Swoją drogą, skierowałem do artykułu o pma, a możesz mieć innego klienta obsługującego bazę danych na swoim koncie. Na pewno jakiś jest!

boldwin
28-08-2008, 23:04
Przepraszam zwiastun jeżeli w jakiś sposób cię uraziłem. Naprawdę nie chciałem. Podziwiam takich jak ty i naprawdę mam do nich szacunek. Po prostu jestem człowiekiem którego strasznie wkurzają luki w wiedzy a nie należę do tych cierpliwych. Z html radę sobie bez problemu, php to dla mnie czarna magia. Ponieważ strona którą dla siebie robię ma być portalem społecznościowym zdecydowałem się użyć joomla. Jestem zachwycony. Ale.: Już 3 raz odbudowuje stronę i dziś po 24 godzinach o dreinstalacji najnowszej joomli i oddtworzeniu większości treści znów nie mogę się zalogować do zaplecza. Najdziwniejsze że stronawciąż funkcjonuje. Nie mam w Cpanelu dostawcy phpadmina a teraz to już go raczej nie zainstaluje. Troche mnie to wkurza bo nie wiem co się dzieje. Ale masz rację nie wiedza nie usprawiedliwia tempego pędu do pytań.

Po dzisiejszej wpadce odpuszczam dopuki nie przeczytam dokłądnie wszystkich poradników. Mam nadzieję, że wreszcie zaskoczę bo generalnie Joomla bardzo mi pasuje.

Jeszcze raz Zwiastun przepraszam, jeżeli cię uraziłem lub obraziłem.

Pozdrawiam Gorąco i dzięki za wytrwałość w utrzymywaniu tego forum.

zwiastun
29-08-2008, 00:32
Nie łapię, czemu tak odbierasz - nie czynię Ci ani uwag, ani wyrzutów. Wszystko jest OK.
Natomiast musisz mieć jakiś program obsługi bazy danych.

boldwin
29-08-2008, 02:03
Nie no jest ok.

Dopatrzyłem się w CPanelu że jednak mam phpMyAdmin. Mocno ukryty ale jest. Trochę się nim pobawię.

Tymczasem wyczyściłem serwer do zera i będę budował od podstaw.
Już mnie oczy bolą od poradników, a żona zaraz przyłoży mi wałkiem bo od 5 godzin siedzę na stronie joomli.

Próbuję jakoś zrozumieć zabezpieczenie plikiem .htaccess
Jak wkleiłem do niego linię denny form all to w ogóle nie miałem dostępu do strony.

No nic szukam dalej.