PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacą JCE 1.1.1.-pl_utf8. Admin



Anderlik
27-08-2008, 14:52
Mam Joomla 1.0.15 J!IE-utf.
Próbuję bezskutecznie zainstalować JCE 1.1.1-pl_utf8.Admin.
Otrzymuję komunikat: Nie można skopiować pliku: /var/www/vhosts/.../httpdocs/media/jce.php do /var/www/vhosts/.../httpdocs/components/com_jce/jce.php
Instalację przeprowadzam z poziomu serwera.
Wszystkie katalogi są otwarte na zapis.
Czy problemem może być ustawienie safe_mod na serwerze na ON.
A jeżeli tak to jak to obejść.

zwiastun
27-08-2008, 15:09
Czy problemem może być ustawienie safe_mod na serwerze na ON.
A jeżeli tak to jak to obejść.
A jak sądzisz, dlaczego nie należy korzystać z takich serwerów?

Anderlik
27-08-2008, 15:55
Dzięki. Aluzju paniał. I jak rozumiem obejść się tego nie da.
Nie pozostaje mi nic innego jak zrobienie właściwej reklamy właścicielowi serwera - firmie NASK. Może ktoś słyszał?
Moja pytanie o zasadność ustawienie safe_mod=ON spotkało się z odpowiedzią, że tak musi być ze względów bezpieczeństwa.
Pozdrawiam

zwiastun
27-08-2008, 16:12
Obejść się da, tylko po co obchodzić, skoro na innych serwerach obchodzą się bez safe_mode?
Sposób na obejście - opisywane na www.pomoc.joomla.pl w Administracja - ręczna instalacja komponentów i modułów. Możesz spróbować wcześniej instalacji z katalogu na serwerze.

Anderlik
27-08-2008, 21:34
Instalacji z katalogu serwera właśnie próbowałem, bo wcześniejsze próby instalacji z własnego komputera też były bezowocne. Domyślałem się , że pewnie można wszystko na piechotę powgrywać we właściwe miejsca, ale nie podejmę się tego bo po pierwszy nie jest to jedyna rzecz do doinstalowania do Joomla!, a postępowanie z każdym komponentem, modułem czy bot w taki sposób to idiotyzm, a po drugie zbyt dużo okazji do dawania satysfakcji nijakiemu Murphy'emy.
Już też odbyłem poważną rozmowę z helphostem w NASK-u: albo safe_mod albo ja. Nie sądzę, żeby ich to wzruszyło.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Anderlik
28-08-2008, 00:13
A czy nie ma przypadkiem możliwości wyłączenia safe_mod poprze odpowiedni zapis np. w php.ini (analogicznie jak to się robi z register_globals)?

zwiastun
28-08-2008, 08:52
Niestety, takiej możliwości nie ma. Ale już niedługo nie będzie możliwości stosowania bzpiecznego trybu (w PHP 6)

Anderlik
02-09-2008, 22:45
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi ale chciałbym jeszcze na moment wrócić do tematu.
Administrator serwera wyłączył mi na kilka dni safe_mod i mogłem poinstalować wszystkie dodatki, na które miałem ochotę. Obiecano mi również zmienić we właściwościach zainstalowanych plików nazwę użytkownika, tak, żeby po ponownym włączeniu safe_mod nie było problemów z ich używaniem. I tak będzie zawsze kiedy będę chciał coś doinstalować. Trochę to kłopotliwe, ale na razie do zaakceptowania.
Przeglądając różne zasoby internetu znalazłem zestaw plików, którymi podobno należy pozamieniać oryginalne pliki na serwerze i powoduje to uniknięcie problemów z safe_mod. Chciałbym poznać twoją opinię o tym rozwiązaniu. Zestaw nazywa się SafeJoomla1.0.10.zip, a znalazłem go na www.joomlapl.com.
Pozdrawiam

zwiastun
02-09-2008, 23:07
dla joomla 1.0.10
Masz administratora znalezionego bez świecy, ale takich nawet ze świecą trudno znaleźć

Anderlik
02-09-2008, 23:26
No starają się. Wypada mi chyba odszczekać to co na ich temat pisałem na początku.