PDA

Zobacz pełną wersję : włamanie na joomla pomocy !!



efect1
28-08-2008, 12:47
Witam
byłem na wakacjach ,nie zauważyłem , że trzeba wykonać aktualizacje do joomli wchodzę dziś na stronkę joomla 1.54 + vm
http://biuroservice.com.pl/ - adres zainfekowanej strony , wszystko działa tylko strona główna jest cały czas taka sama niezaleźnie co zrobię
Znacie jakiś sposób na naprawienie tego ?

kurtz
28-08-2008, 12:48
jasne, odzyskać serwis sprzed ataku.

efect1
28-08-2008, 12:50
nie ma kopii ,nic null jedyna kopja to z 2 lipca . Nie można jakoś tej forntowej strony zmienić ? po za frontowaą stroną wszystko jest ok

idek
28-08-2008, 12:53
co za tureckie psy! nie rozumiem takich ludzi.. ;/ i tej całej pseudo wojny

miałem kiedyś podobny przypadek, nie wiem skąd pochodzili 'hakierzy' ale zerknij czy w pliku configuration.php nie masz cos nakopane a najlepiej jak masz jego kopie, to wgraj i zobacz czy wróci do normy .. u mnie po częsci pomogło..

powodzenia i bez paniki ;)

efect1
28-08-2008, 12:55
przywróciłem plik config i nic to samo ;/
przypadkiem nie nagrzebali oni coś w bazie etc

P.S
Wszystko jest ok tylko ta strona frontowa , działa zaplecze ....

efect1
28-08-2008, 13:01
już wszystko działa ,tureckie psy pogrzebali w szablonie etc
thnx za pomoc

zwiastun
28-08-2008, 13:09
Przeczytaj, co trzeba zrobić w takim przypadku i wykonaj wszystkie czynności, a nie przypadkową. Być może nie masz żadnych innych zmian. Ale "Być może" nie uchroni Cię, jeśli inne zmiany są. Literaturka jest na www.pomoc.joomla.pl

idek
28-08-2008, 14:31
dobrze, że sobie poradziłes:)

na szczęście ich ataki nie są zbyt groźne, w sensie na tyle, aby zdewastować całą stronke, jedynmie drobne elemnty, które można szybko naprawić..

jednak nie ma to jak częste backupy.. ehh..