PDA

Zobacz pełną wersję : Morfeoshow



jeyt
28-08-2008, 16:22
Czy ktoś wie jak zmienić kolejność galerii utworzonych w morfeoshow.
Nie mam pojęcia jakimi kryteriami kieruje się ten program ustawiając kolejność
galerii z góry na dół. Na pewno nie czasem utworzenia.

zwiastun
28-08-2008, 16:32
Może kolejnością kategorii (galerii). Nie mam, nie wiem. Spójrz ewentualnie do
a) nazw katalogów, w których galeria chomikuje obrazki
b) tabel bazy danych może tam jest jaka tajemnica (komponentu, kategorii)

dkint
28-08-2008, 16:33
Witam

Tutaj masz wszystko - http://forum.joomlaitalia.com/index.php?topic=2081.0

ogólnie odpowiadając na pytanie alfabetycznie, z tego c zrozumiałem w nowej wersji galerii w administratorze będziesz mógł sam ustalić ...

pozdrawiam
Krzysiek

faramka
15-12-2008, 03:07
Cześć,

Testuję Morfeoshow z przeglądarką Simpleviewer. Jedyne, co drażni mnie w tej galerii, to brak wyświetlania tytułów/opisów zdjęć. Generalnie można się bez tego obejść, ale w moich galeriach jest to potrzebne.
W "zwykłym" Simpleviewer'ze można po prostu edytować plik xml, żeby zmienić ustawienia galerii (położenie miniaturek, tytułów i opisów zdjęć, etc.) - wszystkie zabiegi kosmetyczne, które nadają galerii taki a nie inny wygląd.
W galerii Morfeoshow nie mogę tego znaleźć; na pewno nie ma takich parametrów w pliku xml.
Można natomiast edytować wygląd galerii z poziomu panelu administratora, w ustawieniach komponentu Morfeoshow, ale tam nie ma nic na temat wyświetlania tytułów/opisów zdjęć.

Czy ktoś miał podobny problem? Będę wdzięczna za wskazówki i porady.

diveata
09-02-2010, 02:42
Podnoszę temat. Czy ktoś już znalazł rozwiązanie problemu z poprzedniego posta?

faramka
09-02-2010, 02:47
Ja niestety nie. "Zmuszona" byłam do zmiany komponentu, ale nie narzekam. Phoca sprawuje się idealnie.

diveata
09-02-2010, 02:55
Szkoda, bo ten komponent jest po prostu idealny dla mnie pod wszystkimi względami oprócz właśnie tych podpisów :/

diveata
09-02-2010, 03:36
Stała się rzecz niesamowita! ;) Rozszerzyłam wysokość panelu SimpleViewer (w ustawieniach galerii w Joomli) i nagle na samym dole pokazały się podpisy zdjęć!!

Jest to jakiś mały kroczek naprzód (aczkolwiek nie mam zielonego pojęcia jak to się stało!), ale ma też swoje wady... Po pierwsze opis jest pod wszystkimi minaturkami. Lepiej by było gdyby był bliżej zdjęcia głównego. A pozatym pozciągnięcie panelu do 1000 px sprawiło, że na górze jest bardzo duży odstęp (puste pole).

Tutaj screenshot z mojej strony (to "bbbbbbbb" to nazwa zdjęcia)
http://v143186.vhost.ceti.pl/ata/screen.jpg

Czy ktoś wie która zmienna w kodzie jest odpowiedzialna za ten podpis? Żebym mogła ją jakoś przesunąć? Rozumiem, że szukać w kodzie pliku imageviewer.php w katalogu tpl/imageviewer ?