PDA

Zobacz pełną wersję : "Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to database"



sq5oac
29-08-2008, 13:14
Witam forumowiczów i proszę o pomoc:

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu joomli (jarzębina) wszystko działało należycie, lecz następnego dnia po wejściu na stronę jedyne co widzę to komunikat: "Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to database". Na panel administratora również nie mogę wejść - ten sam komunikat. Czytałem na innych forach że może to być błąd mySQL, a dokładniej podanie złych danych podczas instalacji. Lecz moim zdaniem podając złe dane do mySQL dalsza instalacja byłaby niemożliwa.

Czy ktoś spotkał się z takim błędem / jest wstanie mi pomóc ?

zwiastun
29-08-2008, 13:28
Kontakt z administratorem - nie można się połączyć z BD. Albo przez CPanel i phpMyAdmina sprawdzić bazę danych

sq5oac
29-08-2008, 15:06
W jakim pliku mogę dokonać zmian dotyczących mySQL ? Prawdopodobnie podałem złą nazwę bazy...

inkos
29-08-2008, 15:25
configuration.php

kurtz
29-08-2008, 15:35
problemem może być również przerwa w działaniu serwera BD. nie panikowałbym tak od razu. skoro zainstalowało się i działało znaczy, że było ok. poczekaj, zobacz jutro. pisz do admina .....

sq5oac
31-08-2008, 23:50
Dane odnośnie bazy danych są dobrze podane, ponieważ dopiero po ich zmianie pojawił się komunikat o braku dostępu do SQL-a. Za bardzo nie wiem co mam zrobić, ponieważ postawiłem joomle od nowa, lecz następnego dnia znowu mam ten sam problem. Serwer mam na home.pl i nie wiem czy oni mi z tym pomogą, ponieważ wszystko działa, ale tylko przez kilka godzin...

keran
15-09-2008, 15:42
Jeśli to serwer nazwa.pl to zapytaj adminow bo zmieniali 1go wrzesnia napewno php z 4 na 5 a czy cos zmieniali z bazami to nie wiem.

sq5oac
15-09-2008, 15:52
Serwer mam na home.pl. Po wysłaniu wiadomości z problemem do home, szybko otrzymałem odpowiedź wraz ze wskazaniem błędnego kodu w pliku configuration.php . Jak się jednak okazało źle miałem skonfigurowane dane do mySQL xD. Dzięki za pomoc

curt
07-06-2011, 10:06
Witam,

mam taki sam problem, strona stoi już dobre pół roku, nie było nigdy z nią żadnych problemów, aż nagle wyskoczył identyczny błąd jak wyżej, u kolegi...

Nie mam pojęcia czy coś jest nie tak wpisane, czy może to wina hostingu?

Zrobiłem drugą bazę danych, wklepałem do configuration.php dane tej nowej db, ale ciągle ten sam błąd...

Czy zmienia się coś jeszcze jeśli chodzi o bazę danych oprócz pliku configuration.php?

Gdzie mogę wpisać hasło bazy?

Kusy
04-07-2011, 16:51
Kiedyś miałem podobny problem ale okazało się, że wynikał z mojej głupoty.
Po prostu utworzyłem drugą bazę a wraz z nią użytkownika z taką samą nazwą ale innym hasłem. Użytkownik został ale z nadpisanym nowym hasłem.
Wystarczyło je zmienić w configuration.php

Pozdrawiam