PDA

Zobacz pełną wersję : Niemozna zainstalowac Virtue mart najnowszego



stereo
29-08-2008, 22:25
Witam
chcialem przetestowac i sprawdzic komponent virtue mart najnowszy... i bubel// niedziala a co gorsza! nie da sie zainstalowac...

Odpalilem serwer krasnal zainstalowalem joomla.1.5.6 najnowsza i wszystko dziala daje instalacje com_virtuemart_1.1.2.j15.zip i wyskakuje mi:




Error
There was an error uploading this file to the server.


Unable to find install package
testuje wiec na stronie moze wina krasnala..? lecz chyba nie bo na mojej stronie z ta joomla tez taki blad:/ a paczka do 1.5.6.

wiec wywalam wszystko sciagam paczke poslaka wraz z joomla.. z PL virtue mart.. i wogole joomli nie zainstaluje... wyskakuja jakies beldy...

co zrobic jak to instalnac moze recznie?

zwiastun
29-08-2008, 22:58
Co zrobić? Wyedytować swój post i uporządkować ten chaos informacyjny, bo w tej chwili w wielkim skrócie brzmi tak: próbuje tu i tam ale mi się nie udaje.

stereo
29-08-2008, 23:37
1 chodzi o to ze ani na krasnalu ani w joomla 1.5.6 - zarowno tu i tu nie dziala nie da sie zainstalowac Virtuemart..
2. nie dasi ego zainstalowac na krasnalu gdzie jest juz wtloczony w joomle..

zwiastun
30-08-2008, 00:00
Krasnal to jest moim zdaniem wyjątkowo trefne rozwiązanie. A Krasnal z już "wtłoczonym" Joomla!, to dla mnie jakaś zupełna nowość - na stronie projektu widzę info o Mambo w wersji, którą jeszcze nemo w Krasnalu umieszczał. Ale może coś się zmieniło, np. projekt odżył, bo ostatnia wersja, jaką mnie się udało widzieć, powstała tak ze 2 lata temu.
Przypuszczam, ze problem może leżeć np. w wersji PHP, którą masz w pakiecie

stereo
30-08-2008, 09:59
Something is wrong in your syntax obok 'CURRENT_TIMESTAMP , PRIMARY KEY ( `user_id` ) ) TYPE = MYISAM ' w linii 4 SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_vm_cart` ( `user_id` INT( 11 ) NOT NULL , `cart_content` TEXT NOT NULL , `last_updated` TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP , PRIMARY KEY ( `user_id` ) ) TYPE = MYISAM COMMENT = 'Stores the cart contents of a user'

stereo
30-08-2008, 15:35
terazniby weszlo ale jest
Let's prepare the database now (the Installation Script hasn't found existing mambo-phpShop/VirtueMart Tables, so let's do a fresh installation).

:/ dziwne wczesniejsze wersje dzialaly

zwiastun
30-08-2008, 15:38
Wywal tego Krasnala, zainstaluj sobie Xamppa, poszukaj paczki z VM (jest nawet na forum) i nie będziesz się męczyć

kurtz
30-08-2008, 15:44
problem najczęściej leży w zbyt krótkim, standardowym czasie wykonywania skryptu.

jeśli masz dostęp do pliku php.ini na serwerze to na czas instalacji ustaw sobie na 120 sec, jeśli nie masz instaluj manualnie

a) nauczysz się czegoś
b) instalacja jest skuteczniejsza i bez błędów ponieważ wykonuje się z jednej maszyny
c) trwa to zaledwie chwilę !

ADOLO
15-09-2008, 21:53
Zainstaluj Jarzębine :D

mbuczkowski
31-10-2008, 02:33
Zainstaluj joomla 1.5.6 następnie sprwdź jak wygląda kwestia chmode, poustawiaj na 777 to o co joomla prosi potem pobierz VM 1.1.2, rozpakuj i zainstaluj jak nie pyknie to ręczny upload na serwer, potem załadowanie pliku SQL do bazy ... (wszystko w instrukcji) + dogranie polskiego języka w utf-8 i powinno śmigać. (Powinno - nie oznacza że będzie ale warto zaryzykować)