PDA

Zobacz pełną wersję : atak hakerów



awariat
30-08-2008, 12:50
ostatnio zaatakowano mi kilka stron z joomla 1.5.2

porada
1.aby dostać się do administratora przejdź do phpmy admin i w tabeli
jos_users nalezy wyedytować hasło administratora:
a)wpisujemy hasło
b)w polu function wybieram md5 i zapisujemy

2. podmieniamy index.php z katalogu głównego

3. upgrejdujemy do 1.5.6

zwiastun
30-08-2008, 13:11
Nie wiem, nas nie zaatakowano! Ale zaatakowano joomla.org. Przywracanie stanu sprzed ataku trwało w tym przypadku kilka godzin. Natomiast według Twojego przepisu to chwila tylko - dwie drobne poprawki. Może w Twoim przypadku rzeczywiście wystarczy, ale zasada "ograniczaj szkody" wymaga metodycznego sprawdzenia całej witryny. Jak to zrobić, opisano w miarę dokładnie w innym miejscu - http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,25/Itemid,53/ - nie mieszajmy więc w glowach, zwłaszcza mniej doświadczonym administratorom, księżycowymi łatwymi receptami

awariat
30-08-2008, 15:04
chodziło mi o ten atak turków bardzo znany ostatnio(podmienianie hasła admina)
powinienem to zaznaczyc

sebek12
01-09-2008, 11:26
Właściwie to nie wiem czy w dobrym miejscu o tym pisze ale miałem podobny problem z hasłem admina. Nie wiem czy nastąpiła podmiana hasła przez kogoś z zewnątrz, ale mam duży problem. Po zmianie hasła w phpmyadmin na swoje hasło nie mogę się zalogować do administratora (dalej). Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem joomla, ale wykonywałem koledze taką podmiankę i zawsze się udawało, a teraz niestety. Obecnie użytkuje wersję Joomla 1.5.6. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu??