PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w artykułach



Mich@ł
30-08-2008, 18:52
Od razu mówię że z Joomla nie miałem zbyt dużo do czynienia ;) Kiedyś używałem Mambo no ale to było dawno temu;)

Mam pewien problem, potrzebuje uzyskać taki efekt otwierania zdjęć z miniaturek:
http://www.jaga.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=39

Przerzucam pewną strone firmową na Joomla 1.5 (z wersje 1.0.11) i musze jakoś uporać się ze zdjęciami :)


Ogólnie zauważyłem że Joomla to całkiem przyjazny CMS dlatego też za jakiś czas zapewne zabiorę się za darmowy hosting właśnie tego systemu zarządzania treścią :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Michał Kryński

dkint
30-08-2008, 19:46
Od razu mówię że z Joomla nie miałem zbyt dużo do czynienia ;) Kiedyś używałem Mambo no ale to było dawno temu;)

Mam pewien problem, potrzebuje uzyskać taki efekt otwierania zdjęć z miniaturek:
http://www.jaga.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=39

Przerzucam pewną strone firmową na Joomla 1.5 (z wersje 1.0.11) i musze jakoś uporać się ze zdjęciami :)


Ogólnie zauważyłem że Joomla to całkiem przyjazny CMS dlatego też za jakiś czas zapewne zabiorę się za darmowy hosting właśnie tego systemu zarządzania treścią :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Michał Kryński


Witam

Jogadgets lub multithumb (osobiście preferuję ten), i jeszcze kilka innych na extensions.joomla.org

pozdrawiam
Krzysiek

ADE
30-08-2008, 20:03
Możesz także spróbować z dodatkiem produkcji rockettheme.com: "ROKBOX",
który można pobrać stąd:
http://www.rocketwerx.com/products/rokbox/download
Tyle tylko, że jego funkcjonalność sięga też plików audio i video.

Albo możesz sprawdzić jeszcze coś takiego jak :YOOeffect, a demo i dodatek jest tutaj:
http://tools.yootheme.com/yootools/free-stuff/yooeffects.html

Oba dodatki działają z wersją joomla 1.5

Pozdrawiam serdecznie

Mich@ł
30-08-2008, 20:59
Dzięki za pomoc :) Wybrałem multithumb jednakże mam pewien problem z instalacją. Nie wiem czemu ale w paczce nie ma żadnego pliku z instrukcją instalacji :)

Jak wyczytałem na Googlach multithumb jest "Botem" a więc powinien się dać zainstalować z poziomu PA Joomli tyle że tak nie jest ;)

Wchodzę do Rozszerzenia=> Instalartor => wybieram paczkę z tym "Botem" i mam komunikat:


Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin)Jednakże instaluje najnowszą wersje 2.0

Mógłbym prosić o jakaś podpowiedź ;)

zwiastun
30-08-2008, 21:16
Masz komplet informacji:
a) zwyczaju zamieszczania instrukcji instalacji w pakietach instalacyjnych w społeczności Joomla nie ma, chyba, że projektant musi przekazać uwagi dotyczące niestandardowych zachowań
b) Dla J! 1.5 nie ma wielkiego znaczenia, jaki typ rozszerzenia instalujesz - instalator rozpoznaje, czy to komponent, moduł, szablon, itd. oraz rozpoznaje, czy instalowana wersja jest dostosowana do 1.5, aczkolwiek "musi wziąć pod uwagę" i inne przyczyny, dla których instalacja się nie udaje - w tym przypadku komunikuje, że prawdopodobnie nie jest to dodatek natywny i sugeruje włączenie trybu zgodności wstecznej (dodatek System Legacy - Spuścizna). Po prostu włącz i spróbuj ponownie.

Mich@ł
30-08-2008, 23:45
Faktycznie pomogło ;) Zainstalować się zainstalowało ale na stronie głownej był error ;) po długich i ciężkich bojach dałem sobie spokój z tym dodatkiem i skorzystałem z YOOeffect i jest idealny :)

Dodatkowo dużym plusem jest filmik jak to obsługiwać.

No nic dziękuje za pomoc, zaraz zabieram się za kolejny bój a konkretnie przerabianie szablonu :)

dkint
31-08-2008, 06:09
Faktycznie pomogło ;) Zainstalować się zainstalowało ale na stronie głownej był error ;) po długich i ciężkich bojach dałem sobie spokój z tym dodatkiem i skorzystałem z YOOeffect i jest idealny :)

Dodatkowo dużym plusem jest filmik jak to obsługiwać.

No nic dziękuje za pomoc, zaraz zabieram się za kolejny bój a konkretnie przerabianie szablonu :)

Witam

Jak YOOeffect ci działa i jesteś zadowolony to jest ok, jednak gwoli informacji dla joomli 1.5 multithumb też już jest działający w wersji natywnej ...

pozdrawiam
Krzysiek