PDA

Zobacz pełną wersję : problem z rokmininews pod php5



Bartek_F
30-08-2008, 19:19
Witam,

Slabo znam angielski ale szukalem na forum RT jakiejs pomocy. Niestety nic nie znalazlem.

Zainstalowalem na joomli 1.0.15 PE templatke rt_terrantribune i wszystko by bylo ok gdyby nie to ze musze sie przelaczyc z PHP4 na PHP5 poniewaz od jutra na nazwa.pl zostaje wylaczony interpreter PHP4 (brak wspracia przez php group). Pod PHP5 mam bardzo dziwny problem. Jesli wpisze www.nazwastrony.pl (http://www.nazwastrony.pl) to wywala bledy, a jesli wpisze www.nazwastrony.pl/index.php (http://www.nazwastrony.pl/index.php) to wszystko jest ok. Po wpisaniu adresu strony bez /index.php wywala mi pod FF 3 blad "obrazek png nie moze zostac wyswietlony poniewaz zawiera bledy" i nic wiecej nie widac natomiast pod IE7 strona sie czesciowo laduje ale wyala blad: Fatal error: Cannot break/continue 1 level in /home/sanok/ftp/portal/modules/rokmininews/thumbnail.inc.php on line 173



w tej lini jest:
171 if($this->error == true) {
172 $this->showErrorImage();
173 break;
174 }
Czy ktos z was moze spotkal sie z tym problemem albo znalazl gdzies rozwiazanie na forach anglojezycznych i moglby napisac po polsku co zrobic?

P.S. Wydaje sie ze odpowiedz sie znalazla ale jest dla mnie totalnie nie zrozumiale w jaki sposob. wylaczylem na chwile te linie //break; i zadzialalo. Pomyslalem fajnie ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie i poczekam na odpowiedz z forum wiec przywrocilem poprzednia forme break; i ku mojemu zdziwieniu nadal strona dziala poprawnie.

Ktos to umie wyjasnic?

carlos
11-01-2009, 15:23
Witam, miałem podobny problem do Twojego, zainstalowałem J 1.5.9 i szablon terraintribune, problem z wyświetlaniem strony frontowej występował przy włączonym module mod_rokmininews, kiedy wpisywałem adres.pl to wyświetlał się obrazek z błędem, kiedy wpisywałem adres.pl/index.php to strona się ładowała, kiedy wyłączałem ww moduł strona się ładowała bez /index.php

Rozwiązanie
wycięłem z pliku thumbnail.inc.php linie od 171 do 173 i teraz strona działa normalnie, nie trzeba dodawać /index.php

Z tego co widzę nie wyświetla mi obrazków, ale zobaczę jak będzie z nowymi artykułami, bo przenosiłem stronę do innego katalogu.

Na forum rokettheme nie znalazłem rozwiązania dla tego problemu.

Bartek_F
12-01-2009, 11:35
Ja rowniez mam problem z wyswietlaniem obrazkow w tym komponencie. Na poczatku sie wyswietlaly a potem znikly. Jesli znalazlbys Ty lub ktos inny rozwiazanie to prosze o info.

shifto
30-04-2009, 19:55
Witam też miałem ten problem ale rozwiązałem go w ten sposób:

171 if($this->error == true) {
172 $this->showErrorImage();
173 break;
174 }Zamieniamy na:

171 if($this->error == true) {
172 header("Location: index.php");
173 break;
174 }I teraz jeśli występuje błąd do domeny z automatu dopisuje się index.php :)
po zamianie strona działa bez zarzutu :)

Aha nie zapomnijcie dodać do katalogu glownego pliku o nazwie php.ini
i zapisać w nim następującej informacji lub jeżeli istnieje to dodajcie linijke tego kodu do niego :)



log_errors=Off

bez tego serv bedzie generował logi błędu i po wielu logowaniach porostu go zajedzie :P

carlos
30-04-2009, 21:48
a ja sprawę rozwiązałem, w sposób bardzo prosty:
porostu zamieniłem pliki rok_mininews które nie działały w szablonie -> plikami rok_minews z innego nowszego szablonu (rt_mixmag bodajże) Ważne! oprócz tego pliku odpowiadającego za template :)