PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z dodaniem pozycji w menu



freeriders
30-08-2008, 21:56
Witam.
Mam problem z dodawaniem pozycji do menu. Do tej pory odbywało się to bez problemu. Teraz wysypało się wszystko.
Tutaj jest zrzut ekranu (można kliknąć w niego to się powiększy):

http://forum.kutno.pl/viewtopic.php?f=18&t=56&sid=e80dbdc1e6fef079df987581e5183b52

Mam serwer wykupiony w netlooku, wersja joomla 1.0.12 Co ciekwe na wykupionym serwerze mam postawione dwie strony z użyciem tej samej wersji joomla 1.0.12 pl (powerpack) i w obu wersjach nie moge teraz z poziomu admina dodać pozycji w menu. Logując się na obie strony sprawa wygląda tak samo. Wszystko znikło. Nic ostatnio nie zmieniałem, nie wiem co może być tego przyczyną, proszę bardzo o szybką pomoc, jakąś radę jak to naprawić. Jesteście ostatnią linią obrony !!! :eek:

pozdrawiam

stasio
30-08-2008, 23:15
nie wiem co sie stało ale zmien joomle na 1.0.15....

freeriders
30-08-2008, 23:59
Znalazłem odpowiedź na tutejszym forum (choć wcześniej też szukałem). Problem jest z polskimi znakami. Trzeba skopiować wszystkie foldery z folderu:

administrator/components/com_menus/

folderów jest około 20-stu. W każdym z nich jest plik z rozszerzeniem:

*.xml

Trzeba je wszystkie otworzyć (edytować) np w pajączku (ja robiłem to 5nxg). Pajączek ma w sobie taką opcję:

usuń polskie znaki we wszystkich otwartych

Pajączek automatycznie zmienia wszystkie polskie znaki np ą na a itd.

Następnie kopiujemy foldery w całości z wyedytowanymi plikami podmieniając je na oryginalne.


ps,. oczywiście można pościągać same pliki xml ale szybciej można to zrobić kopiując całe foldery.

U mnie się udało. Życzę szczęścia innym. Zamieściłem dokładniejszy opis ku uciesze innych forumowiczów.

pozdrawiam

zwiastun
31-08-2008, 01:46
Niespełna rozumu, czy szutki sobie prawisz ?

freeriders
31-08-2008, 06:39
... na chwilę grzeczności, więc mnie lepiej nie prowokować. Człowiek chce być miły to se jaja jeszcze robią :rolleyes::):cool:

zwiastun
31-08-2008, 10:30
Rozumiem, że chcesz być użyteczny, ale to że chcesz, wcale nie zwalnia Cię z odpowiedzialności za to co robisz. Twoja rada pochodzi z cyklu "Jak telewizor nie gra, to go walnij pięścią". Doradzasz najzwyklej w świecie, by zepsuć! coś, co może działać i działa poprawnie. Nie znajdujesz przyczyny, nie usuwasz jej (nawiasem mówiąc, przypadek jest na forum opisany), tylko "młotkim panie, młotkiem - podkrzywić i zatkać, będzie chodzić!"
I gdzie widzisz niegrzeczność?

freeriders
31-08-2008, 20:26
... to ja przepraszam. Radę jak to zrobić znalazłem na forum, opisałem co zrobiłem, bo ludzi zadają o wiele bardziej zakręcone pytania w stylu: jak zainstalować dzómlę? No ale jest jak jest. Kończmy temat, jak trzeba, to go skasujcie.

pozdrawiam

zwiastun
31-08-2008, 20:45
Nie ma sprawy. Na forum znajdziesz jednak poprawne rozwiązanie tego problemu. Jego źródło tkwi w ograniczeniach parsera XML, który nie obsługuje kodowania w ISO-8859-2, a tylko ISO-8859-1 oraz UTF. W polskich wydaniach Joomla! korzystamy ze zmodyfikowanego parsera, który na dodatek różnie się sprawia w różnych środowiskach. Do tak starej wersji, jaką masz u siebie, trudno mi teraz wracać, natomiast w najnowszym wydaniu JAL czy JIE 1.0.15 skrypt zamieszczony jest w wersjachdo wyprobowania, gdyby nie zagrała opcja ustalona (wymienne mają dodane w nazwie _org - zob: /includes/domit/xml_domit_lite_parser