PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozpakować np *.tar.gz na serwerze lub *.zip ?



Kamil
05-05-2006, 12:12
Jak rozpakować np *.tar.gz na serwerze lub *.zip ?

Serwer z obsługą cPanel

Jak można rozpakować pliki na serwerze i zainstalować.... ?

qba
05-05-2006, 15:25
w cPanelu posiadasz cos takiego jak Manager plikow (w zaleznosci od wersji jezykowej moze sie roznie nazywac)
on bez problemow rozpakowuje pliki .zip (co do .tar.gz nie mam pewnosci ale chyba takze sobie z nimi radzi)
w "menadzeze" kliknij na nazwe archiwum, jedna z opcji ktora sie pokaze to wlasnie cos w raodzaju wypakuj

pozdrawiam i zycze powodzenia!

Kamil
05-05-2006, 15:55
Też mi się tak wydawało :) jednak działa :) a jakiś inny sposób jest ? iteresowała by mnie jakaś komenda wysyłana przez ftp.

qba
05-05-2006, 17:19
nie slyszalem... ale jesli znajdziesz daj znac
jak juz koniecznie chcesz komendami to mozesz probowac przez shella jezeli masz dostep
ew. jakis osobny skrypcik php

Rybik
05-05-2006, 19:59
po to daja cPanel zeby sie zabezpieczyc i gwarantuje ze 95% hostingow dajacych panele nie umozliwia wykonywania komend via ftp a juz napewno nie przez shella,

sprecyzuj po co to ma byc to sie moze cos obmysli... swoja droga da sie to zrobic skryptem php, sam pytalem dzisiaj Zwiastuna, kod do wyszperania w com_installer

Kamil
05-05-2006, 20:08
interesowało by mnie coś takiego jak rozpakowywanie pliku na serwerze poprzez komendę jakąś.... lub kopiowanie folderu z zawartością przez komendę (bo przez program ftp nie można, mam Flash FXP). Ewentualnie może być jakiś skrypt niewielki który składał by się z kilku plików i bez konieczności instalowania. Coś polecić możecie.

Rybik
05-05-2006, 20:31
do ftp Total Commander, co do reszty to moze napisz jaki to serwer itp i czemu ma sluzyc calosc ...

magic
05-05-2006, 23:24
Na pytanie - do czego takie CÓŚ - sam mogę odpowiedzieć (za Kamila).
O ile ściągnięcie paczki instalacyjnej np. Joomla 1.0.8 Pl zajmuje mi 2 minuty, to przesłanie tego (po rozpakowaniu: ok. 1700 plików w 250 folderach) na serwer - godzinkę, albo pięć (czasami). Najgorzej jest z upgrade - zamianą plików na nowe. Mam asynchronicze łącze, ale nie jestem wyjątkiem, a poza tym - to nie jest główny problem - znacznie sprawniej byłoby właśnie jak podpowiada Kamil: przesłać spakowaną paczkę na serwer i spowodować jej rozpakowanie na miejscu.
Może taki "preinstalatorek" by zrobić dla Joomla! ?? :)

zwiastun
06-05-2006, 02:12
Oj ludziska, ludziska, ludziska!
A moze by tak popatrzec na jakie http://extension.joomla.org?
A może by tak poszukać?
Proponuję odwiedzić www.joomlaplug.com
Z pozrodwieniami

Kamil
06-05-2006, 10:57
Odpowiedź zwiastuna chyba nie do mnie, a po drugie http://extension.joomla.org nie wchodzi. Ja po prostu poszukuję najchętniej koemendy którą bym mógł wydać przez ftp lub jakiś inny program łączący się z FTP aby rozpakował na serwerze plik *.ZIP np. I nie mam tu na myśli tylko joomli, chodzi mi tylko o jakiekolwiek archiwum z zawartością.

Kamil
06-05-2006, 10:58
Już wiem że mogę przez cPanel ale zależało by mi aby to zrobić z poziomu klienta ftp lub jakiś mały skrypcik ostatecznie.

Rybik
07-05-2006, 00:22
i po raz kolejny piszesz to samo wiec chyba nie czytasz co do ciebie ludzie piszą, wiec zeby oszczedzic ci pisania - przyjmij, ze sie nie da

Kamil
07-05-2006, 12:21
Rybik bo kilka razy otrzymałem taką samą odpowiedź.... powiedzmy że przez ftp komendą się nie da ale skryptu nikt też nie polecił ;] mówili że jest skrypt ale jaki... :]

Rybik
07-05-2006, 14:13
http://pl2.php.net/zip tam masz opisane funkjce operujace na archiwach zip