PDA

Zobacz pełną wersję : Włączm Joomlę, gubię forum



halohalo.pl
01-09-2008, 03:40
Mam forum pod adresem nazwastrony.pl/forum

serwis pod adresem nazwastrony.pl

Po latach postanowiłem przejść na Joomlę i w podkatalogu nazwastrony.pl/podkatalog - zainstalowałem Joomlę, wypełniłem treścią itd

W koncie serwera (home.pl) przekierowuję domenę na podkatalog z Joomlą i ok wyświetla się serwis ale forum się gubi.

Rozumiem, że w tym momencie gubi się ścieżka do forum

Mam dwie sugestie ale boję się próbować w ciemno i coś namieszać. Są to:

Przenieść forum (katalog) do tego podkatalogu gdzie jest Joomla?

Zrobić subdomenę forum.nazwastrony.pl

Co zrobić?

zwiastun
01-09-2008, 17:06
Eksperymenty w Internecie nie wybuchają. Nogi ani głowy Ci nie urwie :)

halohalo.pl
01-09-2008, 21:06
Zapytanie też nie boli. Choć rozumiem, ze odpowiedź może.
Niemniej zapytam znowu bo zasugerowano mi inne rozwiązanie
Czyli, przenieść joomlę z podkatalogu na główne konto, zmieniając tylko ścieżki w configuration.php i tym samym nie bawić sie w zadne przekierowania i subdomeny.
Czy to zadziała?

zwiastun
01-09-2008, 21:11
No nie przesadzaj - ile kosztuje skopiowanie pliku configuration.php na własny komputer, naniesienie zmian, pozostawienie na serwerze pod zmienioną nazwą kopii poprzedniego pliku, przesłanie zmienionego i sprawdzenie czy działa?
To nie odpowiedź boli - boli myślenie.

halohalo.pl
02-09-2008, 00:50
zrobiłem to w pierwszej kolejności na podstawie tematów z forum. Nie działa.

zwiastun
02-09-2008, 01:08
Jedno w domenie, drugie w subdomenie, a co gdzie znaczenia raczej mieć nie powinno

halohalo.pl
03-09-2008, 11:02
Piszę tu bo przez PW nie daje rady
A czy wystarczy po prostu przenieść z podkatalogu do głównego wszystkie katalogi i pliki całej zainstalowanej joomli i własnie nie bawić sie w subdomeny?

zwiastun
03-09-2008, 14:00
Toż to w ostatniej odpowiedzi na PW sugerowałem

halohalo.pl
04-09-2008, 22:20
I rzeczywiści przegrałem z podkatalogu do głównego konta i wszystko działa
Jest tylko jedna rzecz i nie wiem czy to ruszać czy zostawić.
Bo właściwie nie przeniosłem tylko skopiowałem to co było w podkatalogu a w pliku konfiguracyjnym nic nie zmieniłem
A wiec po wpisaniu nazwastrony.pl otwiera sie serwis ale np: treści pobiera nadal jakby ze z podkatalogu (tak jest przynajmniej w pasku przegladarki)
Zostawić tak, czy jednak usunąć z pliku konfiguracyjnego ze ścieżek "podkatalog'?