PDA

Zobacz pełną wersję : Brak Menu w panelu administratora



Artur_k
01-09-2008, 10:40
wersja :joomla al 1.0.15pl
serwer na home.pl

Problem: Nagłe zniknięcie górnego menu w panelu administracyjnym bez logicznej przyczyny. Pojawia w miejscach gdzie powinno być nieaktywne i też takie jest, np w konfiguracji. Tam gzie powinno być aktywne to go nie ma. Przed zniknięciem nie instalowałem żadnego modułu, komponentu...itp.
Pracowałem przy artykułach, menu użytkownikach i kategoriach artykułów.

Co zrobiłem do tej pory:
1. Skopiowałem wrsję bezpieczeństwa plików z ostatniej wersji działającej i nie pomogło.

2. Przełączyłem inną stronę www na joomli która działa ok, która jest na tym samym serwerze, na obecną bazę danych i pojawił się ten sam problem.

3.Obecną stronę www przełączyłem na inną bazę danych z innej strony www na tym serwerze opartym na tej samej wersji joomla. Panel administracyjny działa ok.


Wydaje mi się zatem że nie jest to problem plików ani serwera ?


Proszę o pomoc.

zwiastun
01-09-2008, 15:49
Na pewno też nie jest to problem typu: nagle i bez przyczyny. Moze nagle, a o przyczyny warto zapytać np. administratora serwisu

Jal
01-09-2008, 16:47
Jeżeli jesteś na home.pl to zapewne wiesz, że w tych dniach home aktualizuje oprogramowanie serwerów. Co prawda cała sprawa ma się odbyć dziś w nocy, ale nigdy nie wiadomo czy wcześniej nie są robione jakieś przestawienia.
W tej sytuacji głupotą jest robienie jakichkolwiek zmian na witrynie w tym okresie, bo może skończyć się różnie. Proponuję trochę cierpliwości.
Pozdrawiam

Artur_k
01-09-2008, 20:52
Czy ktoś wie jak menu odzyskać.

Artur_k
02-10-2008, 07:39
Czy ktoś wie jak menu odzyskać.

zwiastun
02-10-2008, 16:19
Kilka razy odpowiadano. Możliwe, że powodem jest błąd w szablonie administratora: minted_one-point-five
Ponieważ nie masz paska nawigacyjnego, jedyny sposób, by zmienić ten szablon na standardowy, to wyedytować w bazie danych rekord tabeli jos_templates_menu i zamiana tego szablonu na joomla_admin

crazyluki
02-10-2008, 16:55
albo wyszukać ten szablon w katalogu /administrator/templates i go usunąć - ta metoda także działa:)

Artur_k
03-10-2008, 14:58
albo wyszukać ten szablon w katalogu /administrator/templates i go usunąć - ta metoda także działa:)

Niestety nie pomogło.

Artur_k
03-10-2008, 15:18
Ewidentnym problemem jest coś w bazie danych ponieważ jak wcześniej napisałem po podłączeniu innej bazy danych z innego serwisu menu się pojawia.