PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek do słów kluczowych?



wojtekkk87
01-09-2008, 16:25
Witam Szanownych Kolegów,
Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad małym pluginem który wyszukiwałby w moich artykułach pewne słowa kluczowe które mógłbym definiować i zamieniać je na odnośnik do innego artykułu lub innej strony. Mam na myśli coś takiego co jest zaimplementowane w gejszy. Kiedy wpiszemy kod php słowa kluczowe php są odnośnikami do manuala.

Reasumując, tworzę artykuł w którym występują słowa np php, c++, pascal chciałbym aby po opublikowaniu artykułu i pluginu te słowa stały się odnośnikami do np hasła na dany temat w wikipedii (oczywiście linki tworzyłbym ręcznie sam tak jakby mi sie to podobało) Czy znacie taki plugin? Szukałem na extensions.joomla.org ale tam jest masa rozszerzeń a ja sam dokładnie nie wiem jak się może nazywać to co szukam...

Proszę o wskazówki ;) Jak nie to będę musiał sam sobie coś takiego zrobić bo wydaje mi się to ciekawym rozszerzeniem, jednak ze względu na pracę szybko nie jestem w stanie tego zrealizować... A po co robić drugi raz coś co ktoś już prawdopodobnie stworzył?

edit: zależy mi na tym aby rozszerzenie działało natywnie na Joomla 1.5.x

zwiastun
01-09-2008, 16:48
Popatrz na dodatki JAT - http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,91/Itemid,66/

wojtekkk87
01-09-2008, 17:16
dzięki za szybką odpowiedź :) przynajmniej wiem czego szukać, chyba jednak sam będę musiał nad czymś podobnym pomyśleć... może to jest w końcu dobry pomysł na własny dodatek dla Joomla :) gdyby jednak ktoś znał już taki plugin o jakim pisałem to oczywiście niech sie dopisze ;)