PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenia w topmenu



zizek
05-05-2006, 15:35
Mam prosbe - jakby mogl ktos mi wytlumaczyc jak zrobic taką rzecz.
Mam na stronie górne menu (wykorzystalem do tego dotowe w szablonie topmenu - pozioma lista bez obrazków). I chciałbym, żeby po najechaniu na link i jego kliknieciu - jak wyswietli się rządana strona - ten link "aktywny" pozostawał w innym kolorze niż reszta (czyli wksazywał miejsc naszego położenia na stronie). Rzecz taka jest stosowana czasem w szablonach Joomli w głównym menu. Wiem, że na pewno trzeba doknać zmian w css-ie ale gdzie i jakiech??

zwiastun
05-05-2006, 16:36
W moim arkuszu CSS to trzeba było dopisać w 149 linijce instrukcje określające sposób zachowania się aktywnego menu. Ale
1) ja znam swój arkusz, bo go widzę
2) Wiem, co wpisac, bo przeczytałem co nieco o CSSie,
3) Mogłem to zrobić, bo choć wcześniej nie wiedzialem, co i jak, to poczytałem na temat CSS-a, znakowania odnośników, pseudoklas.

Jeśli nie wiesz, masz tę samą drogę. Bo, gdy Ci podpowiem,że trzeba zastosowac pseudoklasę :active, to i tak nic z tego nie pojmiesz.

Rybik
05-05-2006, 19:16
a zebys chociaz linka podal to kazdy zdolny Ci pomoc umialby wycisnac z niego plik css i podal gotowa wstawke w kodzie, ale chyba czas oglosic "sezon bez gotowcow" w zwiazku ze zblizajacym sie Summer of Code :D

zizek
05-05-2006, 21:44
Jak najbardzie zgadzam się, że czas na gotowce się skończył. I o to chodzi. Sam takiego nie oczekuje, a raczej wskazówki.
A jeśli chodzi o css-y to troche się orientuję w temacie. Bardziej chodziło mi o miejsce które może być odpowiedzialne za wyświetlanie standartowego topmenu. Ale zgodnie z radą - poszukam jeszcze coś o css-ach i doczytam. Może się uda. :)