PDA

Zobacz pełną wersję : Register Globals Emulation - ?



szmidt344
01-09-2008, 19:17
Witam.

Po zaktualizowaniu joomli do 1.0.13 wywaliło mi coś takiego

Following PHP Server Settings are not optimal for Security and it is recommended to change them:
Joomla! "Register Globals Emulation" setting is `ON`. To disable Register Globals Emulation, navigate to Site -> Global Configuration -> Server, select `OFF`, and save.
Register Globals Emulation is `ON` by default for backward compatibility. Please check the Official Joomla! Server Security post (http://www.joomla.org/security10) for more information.


No i mam pytanie czy lepiej zmienic w ustawieniach na OFF czy zostawic na ON

i chciałbym aby mi ktoś wytłumaczył na czym polega ta opcja.


Pozdrawiam


edit;//

Przed chwilą ustawiłem na OFF i teraz jak wchodze do panelu admina to mam:

Parse error: syntax error, unexpected '}', expecting ',' or ';' in /home/xxxxx/public_html/language/admin_english.php on line 1562

POMOCY!!!

dkint
01-09-2008, 20:15
Witam


POMOCY!!!Wyedytuj ręcznie configuration.php i ustaw tak jak było ... i nie panikuj bo sorry ale moim zdaniem takie łkanie delikatnie uwłacza godności mężczyzny ...

rg emulation masz w configuration php - if(!defined('RG_EMULATION')) { define( 'RG_EMULATION', 0 ); }

i w pliku globals.php

define( 'RG_EMULATION', 1 );

jak do panelu admina nie możesz wejść pobaw się tymi ustawieniami, a następnym razem zanim ręce wepchasz tam gdzie nie powinieneś bez 1000% pewności zrobisz kopie podstawowych plików i bazy danych ...

nie bierz moich żali do siebie ale ostatnio tak mam do wszystkich - prawie :) ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
01-09-2008, 20:18
Nie wiem, po co ci wersja z polskim zapleczem, skoro wyświetlasz sobie zaplecze po angielsku, ale to Twój problem. No i właściwie po co aktualizowałeś do nieaktualnej wersji? Ale to też Twój problem.
Syntax error to błąd składni. Możliwe, ze jakiś tam jest - np. brak średnika na końcu linii chyba 1561. Pooglądaj

PS - dkint: nic w plikach grzebać nie trzeba. W Joomla 1.0.13 jest odpowiednia opcja w konfiguracji

szmidt344
01-09-2008, 20:31
dkint:
To nie było błaganie ani łkanie ani nic takiego... nawet powiem szczerze mnie to nie ruszyło ani troche bo po 1 zrobiłem wszystkie kopie przed aktualką a po 2 myślałem o zamianie admin_english.php na działający.

Ale chciałem poznac waszą opinię o tym.

Ale jeżeli tak Ci przeszkadza słowo POMOCY to dobrze...nie będę go używał

zwiastum:
-Admina mam polish.


-Tak to był brak średnika.



a teraz cały PA mam po angielsku :/

zwiastun
01-09-2008, 20:50
A słuchałeś burmistrza Nowego Orleanu. Bo nie chcę się powtarzać :) Jeszcześ nie zdążył pooglądać, dlaczego, a już wołasz pomocy. I zaktualizuj to porządnie!

szmidt344
01-09-2008, 20:55
Jak pożądnie?

z joomlacode pobrane łatki a do 1.0.14 nie widzę nigdzie.

Do 1.0.15 nie chcę narazie bo nie mogę znalezc community builder 1.2 (z ich strony z działu download można jedynie 1.1 tak jak z extensions)

zwiastun
01-09-2008, 20:57
No, porządnie to do 1.0.15, ale rozumiem

szmidt344
01-09-2008, 21:06
Dziękuję, że rozumiesz.


Można zamknąc temat