PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc - Generowanie PDF



dragoonxxl
02-09-2008, 16:59
Witam . Właśnie pracuje nad własnym komponentem i próbuje zrobić funkcje do generowania plików pdf. I nie bardzo wiem której funkcji i klasy użyć. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi pokazać jak tworzyć prosty plik pdf. Albo przekształcać zawartość strony na pdf.

Z góry dziękuję

vego007
02-09-2008, 17:46
Polecam http://forum.php.pl/index.php?showtopic=5438 Sporo informacji na ten temat

wojtekkk87
03-09-2008, 13:11
Tak jak jest w com_content i innych komponentach, dodajesz sobie widok view.pdf.php a potem odnosisz się do komponentu tak jak normalnie http://adres.strony.xyz/index.php?option=com_mojkomponent&format=pdf

dragoonxxl
03-09-2008, 14:31
Dzięki wojtekkk87 właśnie o to mi chodziło :D

wojtekkk87
03-09-2008, 14:33
nie ma za co, polecam się na przyszłość ;)

dragoonxxl
03-09-2008, 15:23
A wiesz może jak korzystać z klasy JDocument i JDocumentPDF.

wojtekkk87
03-09-2008, 15:27
w jakim sensie? korzystać?

dragoonxxl
03-09-2008, 15:37
Bo zauważyłem że &format=pdf działa ale dla uft-8 pojawia się dziwny prostokąt dodatkowo jakby dodano jakiś znak. I próbuje jednak wygenerować pdf'a lecz uzywanie bibloteki "tcpdf.php" mi nie wychodzi (ciągle szuka czcionek pod jakimś dziwnym adresem) i pomyślałem że te klasy moga mi pomóc wygenerować pdf'a . chyba że sie mylę

wojtekkk87
03-09-2008, 16:05
No wiesz... nie znam na pamięć zawartości tych klas, w katalogu libraries/document masz te pliki bodajże zaglądnij popatrz jakie udostępniają funkcje, jak już zobaczysz co tee funkcje udostępniają to będziesz mógł się dalej bawić ;)

dragoonxxl
04-09-2008, 09:53
A ktoś kiedyś z was używał biblioteki "tcpdf.php" ? Bo mam problem z domyślna ścieżką fontów.

marcinek__85
12-02-2010, 00:43
Witam
Jestem tutaj nowy wiedz proszę o wyrozumiałość.
Otóż chcę dodać do własnego componentu przycisk który będzie wywoływał inny component np com_pdf, a ten z kolei ma wygenerować automatycznie pdf-a z kilkoma zmiennymi .
Próbowałem użyć biblioteki tcpdf ale nic z tego nie wyszło, a także z widoków które wyżej są opisane. :/
Możecie mi pomóc?

Po wrzuceniu standardowego codu do generowania pdf-a wyświetla mi się tylko pusta strona z tekstem ale nie w wofrmacie pdf-a


<?php
define('FPDF_FONTPATH','../language/pdf_fonts/'); //definiuje katalog z czcionkami komponentu
require('../libraries/tcpdf/tcpdf.php'); //odniesienie do skryptu komponentu
$pdf=new TCPDF();
$pdf->Open(); //otwiera nowy dokument
$pdf->AddPage(); //dodaje nową stronę do dokumentu


/* kończy zabawę i generuje dokument */
$pdf->Output(); //zamyka i generuje dokument
?>