PDA

Zobacz pełną wersję : Fireboard - zmiana kolorów



fooky
02-09-2008, 21:01
Przegrzebałem forum i chyb ajestem pierwszym wariatem, który chce zmienic kolorystykę fireboard.
Fik jest taki, że szablon strony mam ciemny a fireboar jest jasny, nie dość tego, jesli w CMS templatki zmienię kolor czcionki to albo jest widoczna na forum , albo w Templatce.
Jako, zę Templatka bardziej mi się podoba niz forum - zaczałem sie zastanawiać jak edytowac kolorystykę FireBoard'a...
I nie mam pojęcia, ani żadnych wskazówek... Czy ktoś juz to robił, wie jak sie to robi??

Michael_23
02-09-2008, 21:05
Trzeba chyba poszukac w stylach CSS ;-)

fooky
02-09-2008, 23:12
ale stylu css czego?
Czcionkę OK - moge zmienic w CSS templatki, problem w tym, że wolałbym zmienić kolorystykę forum... (kolor tła a nie czcionki)
Czym więc są opisane kolory forum? Nie pytam o oznaczenia kolorów typu "ffffff" "000000" itd...
Tylko jak ew CSS opisane są linijki kodu, które odnoszą się do kolorystyki forum FireBoard?
I jak ewentualnie odróżnić linijki kodu "sterujące" kolorem czcionek w forum od tych "sterujących" kolorami templatki?
A może forum jako osobny komponent ma własny odrębny CSS o czym nie wiem?
Mogę to zrobić na zasadzie prób i błędów... ale za pewne zajmie mi to miesiące... Dlatego pytam, czy ktoś już to przerabiał...(?)

zwiastun
02-09-2008, 23:20
Czy chociaż spróbowałeś naprawdę przyjrzeć się problemowi? W konfiguracji FB masz możliwość zmiany szablonu na inny, a skora tak, to jak myślisz, gdzie trzeba szukać owego CSS?
Ja wiem, że forum jest po to, by jedni mogli pytać, a inni odpowiadać.
Ale Twoje pytanie brzmi mniej więcej tak po "przetłumaczeniu": w katalogu /components/com_fireboard/template/default jest plik forum.css. Czy w tym pliku ustawia sie wygląd banerów?

Retrov
26-10-2008, 21:43
To ja może jeszcze ponudzę w podobnej sprawie. Najpierw info:
System: Joomla 1.0.15 + Admin Language, FireBoard 1.0.4 Stable. Skórka frontpage - zmodyfikowane NLD024, skórka forum: default_gray.
Co chciałem zrobić: zmienić kolorystykę forum. Co zrobiłem: edytowałem plik 'forum.css' z katalogu z templatką.
Efekt: niby wszystko gra, ALE: żadną siłą nie jestem w stanie zmienić koloru czcionki części napisów, np: w kategoriach - podtytuły (opis kategorii), cyferki w "tematy, odpowiedzi, ostatni post", w "ostatnio dodane posty" - kategorie, data, odsłony...
Napisy uporczywie wyświetlają się na biało, chciałbym by były czarne. W 'forum.css' nie zostawiłem nigdzie "color:FFFFFF", gdzie się dało zmieniłem na czarne/ciemnoszare.
Moje podejrzenie: kolor tych napisów pobierany jest ze stylu templatki strony głównej (tam teksty są ustawione na kolor biały) - tylko czemu, skoro w panelu "Ustawienia" w FireBoard mam zaznaczone "Style CSS Joomla!" na "Nie"?
Pytanie "co można zrobić, żeby działało"? Da się gdzieś ustawić kolorystykę tych napisów? Może pytanie banalne, ale odpowiedzi jak na razie nie znalazłem. W razie czego - "było + [link]";).

zwiastun
26-10-2008, 22:19
dopisać w forum te reguły, które powodują wyświetlanie białych napisów, a następnie zmienić kolor

Retrov
27-10-2008, 01:20
OK, a można prosić jeszcze raz dla słabszych? Łopatologicznie, w miarę możliwości.
Chętnie bym dopisał, ale nie wiem co - bo nie wiem co odpowiada za wyświetlanie np. opisu kategorii. Mogę podać treść (lub ew. link) pliku 'forum.css', ew. css-a templatki głównej, jeśli to coś pomoże - np. zaowocuje informacją które fragmenty przekopiować/zamienić.
Jeśli to nie jest wskazane, to proszę przynajmniej o wskazówkę czego i gdzie szukać, bo ja chwilowo nie mam pomysłu.

zwiastun
27-10-2008, 01:44
1. Jest takie narzędzie dla FF: FIREBUG.
2. Zawsze można podejrzeć w kodzie źródłowym
3. Łopatologicnie jet na www.pomoc.joomla.pl kilkadziesiąt stron o szablonach!

Retrov
11-11-2008, 19:14
Ostatecznie poradziłem sobie tak, że z pomocą narzędzia Firebug (faktycznie, fajny dodatek), które pokazało mi co jest czym, pozmieniałem kolorystykę forum tak, aby pasowała do białego tekstu zdefiniowanego w templatce strony. Może to trochę na opak, ale tyle potrafiłem w tej chwili zrobić.
Uczę się dalej...:)

eman
30-01-2009, 21:58
kolor czcionki zmieniasz w katalogu templatki tylko templatki forum!
w pliku forum.css ...

co do metody prób i błędów to zajęło mi to jakieś 10 min więc z tymi miesiącami to przesada :)