PDA

Zobacz pełną wersję : Podmiana plików na serwerze - problem



aborzek
04-09-2008, 18:19
Witam wszystkich
Mam problem z szablonami 247portal-red oraz WM_6
Wybrałem te szablony, jako, że ich wygląd odpowiada mniej więcej koncepcji stron jakie chcę utworzyć i po korektach graficznych i funkcjonalnych powinno być OK
Jednakże do żadnego z tych szablonów nie mogę wgrać ani nowej grafiki, ani przerobionych CSS, nic :(

Nie bardzo wiem o co chodzi, bo szablony standardowo dołaczone do Joomla! 1.0.15 pozwalają na wszelkie zmiany.

Dakota
04-09-2008, 19:02
podejrzewam, że nie jestes właścicielem tych plików...masz dwa rozwiązania:
1. skrobnąć do admina aby zmienił wlaściciela
2. zainstalować komponent joomlaXplorer (dla twojej wersji joomla)

Komponent możesz pobrać stąd (http://joomlacode.org/gf/project/joomlaxplorer/frs/)

pozdrawiam
dakota

aborzek
05-09-2008, 06:57
pewnie nie jestem, chociaż pliki pobrane z legalnego źródła, jako free,
no nic
dzięki za info
zainstaluję joomlaXplorer i może się uda
pozdrawiam

zwiastun
05-09-2008, 13:30
pojęcie właściciela dotyczy osoby lub procesu i praw dostępu, a nie własności w sensie nabycia, kupna :)

aborzek
05-09-2008, 20:40
Zwiastun, jasne :)
Dzięki za info
dla mnie właściciel to zawsze był autor, albo osoba, która nabyła licencję, muszę się przestawić na trochę inny tok rozumowania

moje
06-09-2008, 02:33
Znam ten problem, IMHO to jest tak, że plik wgrywany na serwer po przez joomle, podczas instalacji dostaje uprawnienie z grupy html, a poprzez użytkownika z grupy user, i jesli plik posiada uprawnienie 766 to jeśli są to uprawnienia grupy html, to ktoś z uprawnienie grupy user nic nie zdziała przy podmianie.

aborzek
06-09-2008, 09:50
Dzięki wszystkim za pomoc
Korzystając z Waszych wskazówek zwróciłem się o pomoc do administratora i już po chwili wszystko stało się proste

Pliki, grafikę można nadgrywać, CSS poprawiać

Jeszcze raz dzięki.