PDA

Zobacz pełną wersję : problem z polskimi znakami



jerry123
04-09-2008, 19:24
Witam
Zainstalowałem moduł imieniny i nie wyświetla mi polskich znaków, jak to ugryźć - dopiero zaczynam walkę z Joomla 1.5.6 Poza tym zauważyłem, że wiele modułów nie chce mi działać, ale nie wywalają błędów np licznik odwiedzin analogowy zegar. Czy ktoś mi coś sensownego podpowie?
Pozdrawiam serdecznie :confused:

dkint
04-09-2008, 20:14
Witam



Zainstalowałem moduł imieniny i nie wyświetla mi polskich znaków, jak to ugryźć - dopiero zaczynam walkę z Joomla 1.5.6

Sprawdzić kodowanie modułu i templatki ... nie muszę chyba pisać, że powinny być zgodne ... co do innych problemów sprawdź uprawnienia plików i katalogów oraz zgodność parametrów hostingu i wymagań joomla ...

pozdrawiam
Krzysiek

jerry123
04-09-2008, 20:50
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale czy mam to sprawdzić w pliku index.php?

dkint
04-09-2008, 20:54
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale czy mam to sprawdzić w pliku index.php?

Witam

Każdy moduł ma plik xml tam masz najczęściej kodowanie, a kodowanie templatki sprawdzisz np. wyświetlając źródło strony ...

pozdrawiam
Krzysiek

jerry123
04-09-2008, 22:56
Kodowanie templatki sprawdzone przez widok źródło jest charset=utf8, a moduł imieniny sprawdzone w pliku xml ma kodowanie iso8859-2 tylko teraz jak i gdzie to zmienić (w templatce, czy w tym module)?
Dzięki za pomoc i pozdrawiam

dkint
05-09-2008, 05:42
Kodowanie templatki sprawdzone przez widok źródło jest charset=utf8, a moduł imieniny sprawdzone w pliku xml ma kodowanie iso8859-2 tylko teraz jak i gdzie to zmienić (w templatce, czy w tym module)?
Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Witam

Ja bym trzymał się utf-8 i przekodował moduł ... nie zapominaj, że to nie jest tylko zmiana w pliku xml modułu ...

pozdrawiam
Krzysiek

Marcoo
05-09-2008, 15:00
ł ... nie zapominaj, że to nie jest tylko zmiana w pliku xml modułu ...

A gdzie jeszcze bo mam ten sam problem. Zmieniłem kodowanie w xml-u i nic. Potem próbowałem instalować od nowa ten moduł z już zmienionym na utf-8 xml-em i wtedy wywala, że nie może znaleźć pliku xml. Instalacja oryginalnego modułu bez problemu (oczywiście brak polskich znaków). W pliku .php nie widzę nigdzie wiersza związanego z kodowaniem więc gdzie to jeszcze zmienić ?

dkint
05-09-2008, 15:14
ł ... nie zapominaj, że to nie jest tylko zmiana w pliku xml modułu ...

A gdzie jeszcze bo mam ten sam problem. Zmieniłem kodowanie w xml-u i nic. Potem próbowałem instalować od nowa ten moduł z już zmienionym na utf-8 xml-em i wtedy wywala, że nie może znaleźć pliku xml. Instalacja oryginalnego modułu bez problemu (oczywiście brak polskich znaków). W pliku .php nie widzę nigdzie wiersza związanego z kodowaniem więc gdzie to jeszcze zmienić ?

Witam

Mając na myśli, że nie tylko plik xml chodziło mi np. o pliki php z polskim langiem - gdzieś przecież w module siedzą polskie tłumaczenia, jeśli to joomla 1.5 to powinien to być plik z rozszerzeniem ini (dla wersji native modułu)

pozdrawiam
Krzysiek

jerry123
05-09-2008, 18:33
Witam ponownie
Dzięki za pomoc, faktycznie okazało się, że moduły chyba są do starszej wersji Joomla bo nie wyświetalają się prawidłowo ogonki. Ściagnąłem przez ftp wszystkie pliki (php i xml) z folderu danego modułu na serwerze potem Gżegżółka i po konwersji na utf8 podmieniłem te pliki na serwerze. Wszystko śmiga, ale problem jest z niektórymi modułami np. zegar analogowy bo nie wyświetlają się na templatce pliki we flashu.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc, człowiek uczy się jednak przez całe życie ;)
Pozdrawiam

JJ79
11-09-2008, 19:46
Witam. Zaczynam działać w Joomli i jstem narazie mało pojetny więć proszę o wyrozumiałość. U mnie problem ten objawia się krzaczkami ale widzę, że jest to problem w kodzie templatki. Nie wiem co mogę zmienić żeby poprawne było kodowanie. Umieszczę tu fragment kodu i proszę o jakieś wyjaśnienie co gdzie i jak :) :


<?php defined( "_VALID_MOS" ) or die( "Direct Access to this location is not allowed." );$iso = split( '=', _ISO );echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>';?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//PL" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<?php mosShowHead(); ?>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;><?php echo _ISO8859-2 ; ?>" />
<?php if ( $my->id ) { initEditor(); } ?>
<link rel="alternate" title="<?php echo $mosConfig_sitename; ?>" href="<?php echo $GLOBALS['mosConfig_live_site']; ?>/index2.php?option=com_rss&no_html=1" type="application/rss+xml" />

Proszę o pomoc, z góry dziekuję. PS. przy innych templatkach ten problem nie wystepuje.

bkolmasiak
18-09-2008, 18:47
Przekodowałem stary moduł, może komuś się przyda. Pozdrawiam

jerry123
18-09-2008, 19:45
Już sobie poradziłem, ale serdeczne dzięki za odzew, może innym się przyda :)
pozdrawiam