PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie cen netto w VM



fanti
06-05-2006, 09:32
Czy mozna ustawić wyswietlanie cen netto w VM.
Tak aby vat był doliczany w koszyku lub przed wysyłką ?

Piotr_S
11-05-2006, 00:22
Oczywiście że można to zrobić.
W konfiguracji VM:

Tax Configuration

- Wirtualny podatek Określa czy artykuły posiadające zerową wagę są objęte podatkiem czy nie. Zmodyfikuj ps_checkout.php->calc_order_taxable(), aby to zmienić. (ja mam niezaznaczone)

- Forma podatku: bazujący na adresie wysyłkowym lub bazujący na adresie sprzedawcy Określa, która stawka podatkowa jest używana do wyliczenia podatku: (ja mam bazujący na adresie wysyłkowym)

- Włącz różnorodne stawki podatkowe? Zaznacz, jeśli posiadasz w ofercie produkty objęte różnymi stawkami podatkowymi (np. 7% dla książek i żywności, 22% dla innych rzeczy) (mam zaznaczone)

- Odejmij zniżki przed naliczeniem podatku/kosztów przesyłki?Ustaw opcję czy odejmować rabat dla wybranej płatności PRZED lub PO naliczeniu podatku i kosztów przesyłki. (mam niezaznaczone)

Można jeszcze zaznaczyć (opcjonalnie):

-Show "(including XX% tax)" when applicable? When checked, users will see the text "(including xx% tax)" when prices are shown incl. tax. (mam niezaznaczone)



Ustaw stawki podatkowe w "Podatek" tzn. dodaj stawkę 22%. Radzę Ci ujednolicić walutę, język, kraj i odpowiedni podatek w poszczególnych produktach, bo ewentualne sprzeczności mogą prowadzić do tego że podatek nie będzie naliczany.

Z tego co mamiętam to jest wszystko na temat podatku i cen NETTO.

Powinno działać.

fanti
11-05-2006, 22:58
Dziękuję za odpowiedź, jednak nie odpowiada ona na temat mojego pytania,
Nie podałeś gdzie można ustawić wyświetlanie ceny netto lub brutto.
1. Virtualny podatek to myląca nazwa - odnosi się do stawki Vat 0%, lub zwolnienia z podatku.
2. Powino być bazujący na adrsie sprzedawcy, ponieważ to sprzedawca musi odprowadzić podatek od towaru, ( Gdybyś sprzedawał za granicę i u odbiorcy
byłby naprzykład vat 15% - to nie wypłaciłbyś się w US)
3. Ok
4. Inaczej rozliczany są zniżki i rabaty uwzględnione przed naliczeniem VAT-u,
a inaczej po. Według mnie bezpieczniej jest uwzględniać przed.
5. To jest tylko opcja do uswiadomienia klientowi, że w cenie jest już VAT.

Jak do tej pory nie znalazłem opcji na ustawianie formy wyswietlania ceny (netto lub Brutto). A próbowałem na kilku instalacjach Joomli (1.08) i VM(1.0.4).
Raz mam ceny netto, araz brutto. Może ma to coś wspólnego z dodawaniem sprzedawców?.
Na razie szukam dalej.

Piotr_S
11-05-2006, 23:11
Masz racje. Nie ma oddzielnej opcji w panelu administracyjnym na zmianę brutto na netto i odwrotnie. Muszę się przyznać że kiedyś udało mi się uzyskać ceny netto, ale nie pytaj mnie jak to zrobiłem bo sam nie wiem (to był przypadek). Po wielu próbach udało mi się wrócić do cen brutto. Przypuszczam że powodem było nie ujednolicona waluta, kraj, język.

Piotr_S
11-05-2006, 23:24
Udało mi się to zrobić ale "na około":

Kiedy wprowadzasz nowy produkt lub edytujesz istniejący ustaw w opcji wymiary i waga produktu - Długość: 0 , Szerokość: 0 , Wysokość 0 , Waga 0.

Wtedy podatek nie jest naliczany czyli równy 0.

Pochwal się rezultatami ;-)

fanti
11-05-2006, 23:48
Prawie

Początkowo mam cene netto, ale po wpisaniu wagi wyskakuje brutto i nie można tego cofnąć, nawet po wpisaniu wagi 0.000.
Wymiary można podawać dowolne nic nie zmieniają.

Lecz nie jest to do końca jednoznaczne
www.drukarnia.rac.pl w sklepie są towary które mają: wagę, wymiary, zdjęcia i co tylko chcesz - i cenę netto !!
I co Ty na to?

Piotr_S
12-05-2006, 00:04
No cóż, to był jedyny, jak się wyraziłem "sposób na około" . Ciekaw jestem dalszego rozwoju tematu. Może ktoś na forum zna jakiś skrypt PHP na cenny NETTO. Nie jest mi osobiście potrzebny do mojego sklepu www.libra-zoolamp.com.pl (http://www.libra-zoolamp.com.pl) ale mimo wszystko chętnie się dowiem.

fanti
14-05-2006, 21:33
Jednak SIĘ znalazło :) - formę wyświetlania ceny - z podatkiem lub bez -
ustawia się dla Grupy Klientów to na tyle

bruno
21-05-2006, 03:54
ok, zmienia owszem czy wyswietlac ceny ogolnie ale przy wyborze dostawcy i sposobu doreczenia podatek sie wyswietla znow. Zeby go usunac nalezy wywalic z pliku ro_basket_b2b.html.php i ro_basket_b2c.html.php linijki odpowiadajace za podatek :) tj. linia nr 59 wdół :) tak samo potem trzeba postapic z plikiem który wyświetla konto uzytkownika tj. account.order_details.php linia 556 w dół, natomiast nie moge juz znaleść pliku który generuje maile do klienta, tam tez bym chcial wywalic podatek :)
Jest juz 4.00 w nocy i troche mam dosc, gdyby ktos znalazl , prosze o info

pozdrawiam


Oczywiscie plik ktory wysla maila do klienta to email_polish.html i tam nalezt wywalic podatek

zbir
04-01-2007, 17:12
pozwolilem sobie odkopac temat bo wlasnie walcze z podobnym problemem.

Ceny w sklepie mają sie wyswietlac netto i dopiero przy skladaniu zamowienia VAT ma byc doliczany. Metoda proponowana przez Fantiego sie nie sprawdzi bo po jej zastosowaniu VAT znika wszedzie, rowniez przy składaniu zamowienia.

Metoda bruna rowniez odpada - VAT ma byc naliczany wiec nie moge usuwac kodu odpowiedzialnego za obliczenia.

Tak przeglądam rozne opcje i z tego co widze to bez grzebania w kodzie tego sie nie da zrobic... Czy ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyć?


Pozdrawiam

Tomek

fanti
04-01-2007, 20:47
Jednak jesteś w błędzie metoda Fantiego działa
www.akuna-mlm.net
Fanti:)

zbir
04-01-2007, 21:48
faktycznie.

cos sie musialo wiec u mnie namieszac bo jak stosuje ten sposob to zawsze mam w polu VAT zero.

Co ciekawe w polskim tlumaczeniu ze strony VM (language pack do 1.0.8) pole to jest opisane jako 'w tym VAT' wiec w sumie logiczne ze w cenie netto VAT-u jest zero, tylko dlaczego w takim razie Ty masz inaczej?... sprawdzalem na vm 1.0.8, zabieram sie zatem za dalsze szukanie przyczyny...

dzieki, pzdr