PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z artbanners- pomocy



wegaa1
05-09-2008, 16:24
witam serdecznie,
Chcialbym poprosic o pomoc.Opisze oco chodzi:
Wchodzac w komponent artbanners w panelu administratora joomla daje w zarzadzanie banerami i pojawia mi sie takie cos i nic nie mozna zrobic natomiast wchodzac w zarządzanie klientami wszytsko ok:
Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically in /home/bak/ftp/lesnictwo/administrator/components/com_artbanners/toolbar.artbanners.php on line 68
jakies moze 2 tygodnie temu wszystko bylo ok.Moze mi Pan powiedziec co to takiego?Ponizej skopiowalem 68 linijke z pliku toolbar.artbanners.php
63 case "new":
64 menubanners::NEW_MENU();
65 break;
66
67 default:
68 MENU_Default::MENU_DEFAULT();
69 break;
70 }
71 ?>

z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysztof

zwiastun
05-09-2008, 16:55
1. A co się zmieniło przez te 2 tygodnie na serwerze?
2. Skąd jest komponent (gdzie pobrany), bo o ile pamiętam, na Joomla.pl ten problem został naprawiony.

spróbuj poprawić:

menubanners::DEFAULT_MENU();
sprawdź przy tym czy w pliku toolbar.artbanners.html.php są definicje dla DEFAULT_MENU

wegaa1
05-09-2008, 18:36
na serwerze wgrywane byly inne pliki do innych katalogow.komponent juz nie pamietam sam skad ale jakies 6miesiecy temu .niedawno dodwalem baner jakeis 2tyg temu i wszytsko bylo ok dzis wchodze chce dodac kolejny i takie cos wlasnie mam.Posiadam kilka stron na joomli i na wszystkich tak sie stalo nawet na dwoch innych serwerach. jedynie na jednej stronie dziala gdzie jest ogolnie starsza wersja joomli.
poprawilem kod i nadal nic kurcze:(

wegaa1
05-09-2008, 18:39
dodam jeszcze ze na tej dzialajacej stronie kod w tym pliku jest taki sam, podminilem i nadal nic niemam pojecia co to sie stalo

piotrszy
11-09-2008, 14:51
mam ten sam problem co wegaa1. Dziłał ten komponent dobrze przez 2-3 lata, teraz nagle jakis problem.
zwiastuna rada nic nie zmieniła - troche inny komunikat:
Fatal error: Call to undefined method menubanners::default_menu() in /home/nowygabinet/ftp/joomla/administrator/components/com_artbanners/toolbar.artbanners.php on line 68
Fatal error: Call to undefined method menubanners::default_menu() in /home/nowygabinet/ftp/joomla/administrator/components/com_artbanners/toolbar.artbanners.php on line 68

piotrszy
11-09-2008, 14:59
Mam,
zadziałało trzeba linie 68 zamienic na:

$menu = new MENU_DEFAULT;