PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie Plikowni w Joomla! 1.5



Martha
06-09-2008, 00:18
Zainstalowałam Joomla! 1.5 PL, umieściłam już wszelkie artykuły jakie chciałam, ale teraz potrzebuję zrobić plikownię, ażeby można było z niej pobrać pliki czyli: krótkie filmiki, krótkie dźwięki i zdjęcia. Aby potem te pliki można było przetwarzać w pewnych programach do tworzenia multimedialnego oprogramowania dydaktycznego.

Pliki nie musza posiadać podglądów, ważne żeby kliknąć i zaczęły się pobierać!!!

Niestety jestem nowa w środowisko Joomla!, jestem prawie laikiem, a muszę koniecznie to zrobić w mojej stronie, ponieważ ona jest podstawą mojej pracy mgr.

Bardzo proszę o pomoc, w miarę szybko.

Jeżeli ktoś zechce mi pomóc to prosiłabym o wmiare dokladny opis tego co mam wykonać, ponieważ nie orientuję się jeszcze w skrótach myślowych jakimi posługujecie się na tym forum.

Z góry dziękuję - Martha

crazyluki
06-09-2008, 01:22
przez pomoce dydaktyczne rozumiesz słowniki?

jeszcze w skrutach myslowych

generalnie - jakie rozwiązania testowałaś, gdzie ich szukałaś?
w ogóle zrobiłaś coś żeby samemu znaleźć rozwiązanie?

Dylek
06-09-2008, 10:59
Zainstaluj sobie albo Remository albo DocMana - to sa komponenty dedykowane dla plikowni.
Jesli chcesz inne rozwiazanie - edytor JCE ma umiejetnosc fajnego wstawiania linku do pliku - dodaje nawet ikonke typu pliku i wielkosc pliku do pobrania.

PS. Piszac prace mgr uwazaj na ortografie ;)

Martha
08-09-2008, 12:54
Dziękuje bardzo zaraz biorę się do pracy i sprawdzania tych komponentów, mam nadzieję że dam rade to wszytko połączyć w składną całość ;)