PDA

Zobacz pełną wersję : Rezygnacja z logowania i inne...



samud
06-09-2008, 15:43
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość całkowitej rezygnacji z logowania (witryna otwarta)?
Druga sprawa: Mam mały problem - po skasowaniu wszystkich artykułów, kategorii oraz sekcji (nową sekcję, kategorię oraz artykuł wpisałem ponownie na próbę i przypisałem do menu) niestety po kliknięciu w 2/3 menu wyskakuje "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny".!:eek:
W menu otwiera się coś w rodzaju "pod kategorii" i tam dany artykuł jest dostepny niestety w samym głównym menu wychodzi w/w informacja.
Trzecia sprawa: Jak pozbawić innych użytkowników możliwości edycji zawartości serwisu?
Czy to "tylko" kwestia zmiany atrybutów? Na jakie należy zmienić?

Bardzo proszę o pomoc.

Ps. Doświadczenie z Joomla mam .... od rana:D

crazyluki
06-09-2008, 16:06
pomoc.joomla.pl :)

samud
06-09-2008, 22:59
pomoc.joomla.pl :)

Jedna dziesiąta chyba tego co w pomocy.... :

Instalacja nowego szablonu
Konfiguracja globalna: edytor ustawień
Język: menedżer
Język interfejsu:
Joomla!PLus AL
Biblioteka mediów:
Statystyki:
Statystyki:
Szablony:
Szablony:
Szablony:
Kosz: Menedżer
Użytkownicy: Menedżer
Użytkownicy: Edytor
Użytkownicy: Rejestracja
Użytkownicy: Logowanie
Cechy i zastosowania Joomla!
Licencja Joomla! i prawa własności
Środowisko dla Joomla!
Logowanie administratorów
Uprawnienia administratorów
Panel kontrolny
Menedżery
Edytory pozycji
Sesja administratora
Pomoc ekranowa
Menu witryny: Menedżer
Menu witryny: Edytor
Menu witryny: Kopiuj
Menu witryny: Usuń
Pozycje menu: Główne: menedżer
Pozycje menu: Użytkownika:
Pozycje menu: Górne:
Pozycje menu: Inne: menedżer
Pozycje menu: Edytor
Pozycje menu: Nowa
Materiały: Statyczne a dynamiczne
Materiały - Artykuły: menedżer
Materiały - Artykuły: edytor
Materiały - Materiały statyczne: menedżer
Materiały - Materiały statyczne: edytor
Materiały - Sekcje artykułów: menedżer
Materiały - Sekcje artykułów: edytor
Materiały - Kategorie artykułów: menedżer
Materiały - Kategorie artykułów: edytor
Materiały - Strona startowa: menedżer
Materiały - Archiwum artykułów: menedżer
Materiały: Oglądalność
Struktura treści a menu
Materiały: Nowiny - Migawki
Pozycje menu: Kopiuj
Pozycje menu: Przenieś
Pozycje menu: Blog - artykuły z sekcji
Pozycje menu: Blog - artykuły z kategorii
Pozycje menu: Blog - archiwum artykułów z sekcji
Pozycje menu: Blog - archiwum artykułów z kategorii
Pozycje menu: Tabela - artykuły z kategorii
Pozycje menu: Lista - sekcja artykułów
Pozycje menu: Łącze - Artykuł
Pozycje menu: Łącze - Materiał statyczny
Pozycje menu: Komponent
Pozycje menu: Strona startowa
Pozycje menu: Komponent Strona startowa
Pozycje menu: Komponent Kontakty
Pozycje menu: Tabela - kategoria kontaktów
Pozycje menu: Łącze - Kontakt
Pozycje menu: Komponent Katalog WWW
Pozycje menu: Tabela - kategoria WWW
Pozycje menu: Komponent Sondy
Pozycje menu: Komponent Spinacz RSS
Pozycje menu: Tabela - kategoria wieści RSS
Pozycje menu: Łącze - Kanał RSS
Pozycje menu: Komponent Szukaj
Pozycje menu: Łącze - adres URL
Pozycje menu: Łącze do komponentu
Pozycje menu: Łącze do komponentu Kontakty
Pozycje menu: Łącze do komponentu Katalog WWW
Pozycje menu: Łącze do komponentu Sondy
Pozycje menu: Łącze do komponentu Spinacz RSS
Pozycje menu: Łącze do komponentu Szukaj
Pozycje menu: Wraper
Pozycje menu: Separator

...tyle fajnych tematów:-) i aż tak wiele mam czasu wolnego by znaleźć odpowiedź na typowe (jak zrozumiałem z odp.Super Moderatora) pytanie. No cóż. To forum chyba stworzono by pogadać o kulinariach i pogodzie - z tego wynika.

Pan crazyluki (http://forum.joomla.pl/member.php?u=9729) <script type="text/javascript"> vbmenu_register("postmenu_86513", true); ***********
Super Moderator
Wiadomości: 1 505
Dołączył: 14-12-2007

czy jest ktoś, nowicjusz, z ilością wiadomości 10, który dołączył np. przed np.4-ma dniami który w 3 zdaniach (bo tyle chyba potrzeba) wyjaśniłby mi co jest nie tak?

Pozdrawiam.

samud
06-09-2008, 23:03
Pan crazyluki (http://forum.joomla.pl/member.php?u=9729) <script type="text/javascript"> vbmenu_register("postmenu_86513", true); ***********
Super Moderator
Wiadomości: 1 505
Dołączył: 14-12-2007

czy jest ktoś, nowicjusz, z ilością wiadomości 10, który dołączył np. przed np.4-ma dniami który w 3 zdaniach (bo tyle chyba potrzeba) wyjaśniłby mi co jest nie tak?

Pozdrawiam.

crazyluki
06-09-2008, 23:05
a sam poćwicz, nie patrz na innych!
wszystko masz napisane w pomocy.
forum jest dla osób którym się chce i które same już coś zrobiły i stykają się z realnymi problemami, a nie takimi które wynikają z totalnego braku wiedzy i olania sprawy.

samud
06-09-2008, 23:14
a nie takimi które wynikają z totalnego braku wiedzy i olania sprawy. -

Widzę że z wyrocznią mam do czynienia którego wiedza czy ktoś "totalnie olewa sprawy" wykracza poza ludzkie pojmowanie wszechrzeczy.
Jakoś nie przypominam sobie żebym z Panem przechodził na Ty.
Jeżeli z tych ponad 1500 wiadomości większość stanowią takie właśnie odpowiedzi to należą się gratulacje.

crazyluki
06-09-2008, 23:15
powiedz mi co sam zrobiłeś nim przyszedłeś na forum?

samud
06-09-2008, 23:43
Po pierwsze przed instalacją i po niej odwiedziłem stronkę pomoc.joomla.pl.
Po zaistniałym problemie przewałkowałem google pod hasłem "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny joomla". Dowiedziałem się o łatkach i innych tego typu sprawach, o kłopotach podobnych do moich tylko że podczas wysyłania poczty, albo że część uzytkowników(o randzie Registered) na jakimś tam serwisie mimo że wszystkie ustawienia w joomla wyglądają ok nie mogą czytać całych artykułów itd.
I nie wiem czy źle zdefiniowałem sobie linki w menu (bo to że link jest do strony która nie istnieje to jeszcze mogę zrozumieć) ale po kłopotach z instalacją na nazwa.pl (po zmianie przez nich portu) juz całkiem człowiek ma dość. Wszyscy piszą co innego a w pomocach znajduje się odpowiedzi ale pod innym tytułem. Dlatego, tylko dlatego wpisałem to na tym forum.

zwiastun
07-09-2008, 02:18
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość całkowitej rezygnacji z logowania (witryna otwarta)?

Pytanie o informację z zakresu podstaw zarządzania Joomla! Odpowiedź w pomocy. A na dobrą sprawę wystarczy pomyśleć


Witam.
Druga sprawa: Mam mały problem - po skasowaniu wszystkich artykułów, kategorii oraz sekcji (nową sekcję, kategorię oraz artykuł wpisałem ponownie na próbę i przypisałem do menu) niestety po kliknięciu w 2/3 menu wyskakuje "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny".!:eek:
W menu otwiera się coś w rodzaju "pod kategorii" i tam dany artykuł jest dostepny niestety w samym głównym menu wychodzi w/w informacja.


Przykro, ale wróżek, które potrafiłyby zgadnąć, dlaczego to Wielce Szanownemu Panu wyświetlają się dziwności, tutaj nie ma. Można jedynie przypuszczać, że wykonał Pan coś, co się Panu zdaje dobrze, ale niestety tylko się zdaje. Forum nie jest miejscem do objaśniania podstaw obsługi Joomla!



Trzecia sprawa: Jak pozbawić innych użytkowników możliwości edycji zawartości serwisu?
Czy to "tylko" kwestia zmiany atrybutów? Na jakie należy zmienić?

Pytanie z zakresu podstaw, na dodatek o coś, czego w Joomla! nie ma.


Witam.
Ps. Doświadczenie z Joomla mam .... od rana:D
To znajdź sobie Waćpan czas na poznanie podstaw, a kiedy je poznasz, a spotkasz rzeczywiste problemy, przyjdź na forum.
Zanim jednak zechcesz o coś zapytać, zapoznaj się z regulaminem, w tym np. z info, że w wiadomości zgłasza się jeden problem, a nie kilka.



Jakoś nie przypominam sobie żebym z Panem przechodził na Ty.


Poprzedzaj Waść każdą swoją wypowiedź informacją, żeś Waść Wielce Szanowny Pan i nie życzysz sobie, by zwracać się na Ty. Zaręczam, z powodu ogólnie panującego tutaj chamstwa nikt się do Pana inaczej nie zwróci, jak tylko z całym szacunkiem i wszelkimi możliwymi tytułami. A że to może być co nieco praco i czasochłonne, to miej Pan pewność, że raczej nikt nie będzie sobie zaprzątać w ogóle głowy Pańskimi problemami.

Ad. Crazyluki, proszę traktować z kulturą ludzi z kulturą!