PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją szablonu - Joomla!



Przemulala
06-09-2008, 20:25
Witam!
Mam problem z zainstalowaniem szablonu w systemie CMS Joomla! (v. 1.0.11 Stable).
Kiedy zaznaczam plik .zip, w którym są wszystkie komponenty (folder css z plikiem css, folder images z obrazkami oraz pliki: index.php, template_thumbnail.png oraz templateDetails.xml) i klikam "Wczytaj plik i zainstaluj" pojawiają mi się dwa komunikaty (zrzut ekranu w załączniku).
Co robić?

Proszę o pomoc!

crazyluki
06-09-2008, 20:58
1. nie ma zalacznika
2. uzyj wyszukiwarki forumowej
3. przeczytaj pomoc.joomla.pl
4. przeczytaj regulamin forum

Przemulala
07-09-2008, 10:48
Przepraszam, przez ten pośpiech rzeczywiście zapomniałem o dodaniu załącznika. Oto i on.

zwiastun
07-09-2008, 12:49
kodowanie pliku xml?
A poza tym - poślij FTP-em inie będzie problemu z instalacją (ale może być z działaniem, jeśli złe kodowanie)

Przemulala
07-09-2008, 14:58
Próbowałem już tego. Utworzyłem folder odpowiadający nazwą wpisowi 'name' z pliku templateDetails.xml w folderze templates serwera i przekopiowałem wszystkie pliki. Niestety, kiedy przeszedłem do wyboru szablonu w panelu administratora, nie było go na liście (jedynie obecne tam od samego początku dwa inne szablony).
Naprawdę nie wiem co poradzić. Nie chcę by cała ciężka praca, którą poświęciłem, by wszystkiego się nauczyć i od podstaw stworzyć, poszła na marne :(

zwiastun
07-09-2008, 15:28
to oznacza, że plik xml jest niepoprawny lub uszkodzony. Może nie do Joomla 1.0

Przemulala
07-09-2008, 16:29
Plik ten pisałem sam, własnoręcznie, w oparciu o kurs, w którym przygotowywano taki właśnie plik dla tej wersji Joomla!
Porównywałem nawet plik templateDetails.xml do pliku o tej samej nazwie pochodzącego z domyślnego, działającego szablonu - wszystko było napisane identycznie (chodzi mi o składnie, inne były wersje oraz zamieszczone obrazki - reszta się zgadzała).
Więc o co może chodzić?

zwiastun
07-09-2008, 18:00
Wielokrotnie odpowiadamy tutaj:wróżek, jasnowidzów itp. magów nie ma w naszej społeczności, a przynajmniej się nie ujawnili jeszcze. Nie prościej podac tutaj ten plik?

Przemulala
08-09-2008, 13:12
Oto treść pliku templateDetails.xml:

http://www.wklej.org/id/3109/

zwiastun
08-09-2008, 14:17
Wygląda na to, że jest poprawny. W jakim Joomla instalujesz?

Przemulala
08-09-2008, 15:05
Była to bodajże wersja 1.0.11 (+admin pl). Obecnie wywaliłem ją z serwera i wyczyściłem bazę danych, przenosząc tam wersję 1.5.5 ze spolszczeniami, jednak nie jest jeszcze zainstalowana.
Dodatkowo troszkę zmodyfikowałem plik templateDetails.xml, stosując się do wskazówek zawartych na stronach Polskiego Centrum Joomli (kosmetyczne zmiany pokroju kodowania ISO; wszystko powinno być teraz jeszcze bardziej poprawnie).
Teraz postaram się o przerobienie mojej szaty pod wersję 1.5 i zacznę jej używać, mam nadzieję, że wszystko będzie teraz dobrze działać (dałem sobie spokój z wersja 1.0, uznając, że błąd musi tkwić gdzieś w niej).
Założyłem już jednak na tym forum odpowiedni wątek poświęcony temu zagadnieniu.
Czyli wynika na to, iż przyczyna takiego zachowania Joomla! jest nieznana?

wojsmol
17-09-2008, 04:41
Witam
Przemulala w Twoim templateDetails.xml pod wersje 1.0.x zauważyłem jeden błąd. Dotyczył on właśnie braku określenia pod jaką wersje jest wykonany szablon.
było
<mosinstall type="template">powinno być
<mosinstall type="template" version="1.0.0">Niestety spóźniłem się z pomocą, po już zmieniłeś wersje Joomla!
Pozdrawiam

Przemulala
17-09-2008, 13:41
Wielkie dzięki! Oto zapewne szkopuł, który nie pozwolił na poprawne zainstalowanie szablonu pod J! 1.0. Z pewnością to poprawię, ponieważ przesiadka na J! 1.5 jest jak na razie na poziomie zmiany kodu poszczególnych plików, więc jest to nic pewnego.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za tę sugestię!