PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bazą ... 500



igla
06-09-2008, 20:47
Witam kojarzycie komponent Today in history on wyświetla wydarzenia historyczne wg dat ale najpierw te daty trzeba dodać, więc z zasobni joomla ściągnąłem dodatek 500 rocznic, jest to baza sql, ale nie mam pojęcia jak to wrzucić do bazy żeby komponent z tego korzystał, może ktoś kto już to ma niech się wypowie

Link do komponentu:http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,162/Itemid,66/

Link do modułu (trzeba mieć moduł żeby wyświetlać wydarzenia): http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,114/Itemid,66/

Link do tego dodatku: http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,162/Itemid,66/

crazyluki
06-09-2008, 21:05
wiec:)
masz tam plik sql
otwierasz go jakimś programem do edycji plików (np notatnik), następnie zamieniasz wszystkie wystąpienia mos_ na jos_ (lub jakiś inny prefix bazy danych który masz ustawiony w joomla.

następnie wchodzisz do phpmyadmin i tam wybierasz opcję importuj która to zaimportuje Twój plik prosto do odpowiedniej tabeli:)

igla
06-09-2008, 21:12
wiec:)
masz tam plik sql
otwierasz go jakimś programem do edycji plików (np notatnik), następnie zamieniasz wszystkie wystąpienia mos_ na jos_ (lub jakiś inny prefix bazy danych który masz ustawiony w joomla.

następnie wchodzisz do phpmyadmin i tam wybierasz opcję importuj która to zaimportuje Twój plik prosto do odpowiedniej tabeli:)

Hmm robię tak ale wyskakuje taki komunikat "#1062 - Powtórzone wyst?pienie '1' dla klucza 1" Jak to ugryźć?

crazyluki
06-09-2008, 21:17
usuń wszystkie wydarzenia które już masz w bazie. albo w tym pliku sql pierwszym np 50 wartosciom nadaj jakies większe numery ( np o 550 większe)

igla
06-09-2008, 21:44
usuń wszystkie wydarzenia które już masz w bazie. albo w tym pliku sql pierwszym np 50 wartosciom nadaj jakies większe numery ( np o 550 większe)

OK, to na localu zadziałało ale teraz wrzucam komponent na serw i wywala
"Błąd SQL: DB function failed with error number 1067
Invalid default value for 'day' SQL=CREATE TABLE `jos_tdihistory` ( `id` int(11) unsigned NOT NULL auto_increment, `day` tinyint(2) NOT NULL default '', `month` tinyint(2) NOT NULL default '', `year` int(4) NOT NULL default '', `event` text NOT NULL default '', `date_mod` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `displays` int(11) unsigned NOT NULL default '0', `era` tinyint(1) NOT NULL default '0', `published` tinyint(1) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`id`) ) TYPE=MyISAM
SQL ="
Usunąłem katalogi i nadal to samo nie wiem już a w bazie żadnego wpisu nie ma więc nie mam pomysłu.

zwiastun
07-09-2008, 03:04
1. Komponent jest nieco starawy i możesz mieć z nim problemy.
2. Plik sql zawiera wydarzenia numerowane od 1, w związku z czym musisz mieć wyczyszczoną tabelę bazy danych - jeśli masz swoje wydarzenia, najprościej zrobić zrzut tabeli i dodać go do pliku, oczywiście, przenumerować wydarzenia
3. Najpewniej trzeba zmienić przedrostek nazwy tabeli. W pliku jest mos_
4. Prawdopodobnie w skryptach komponentu i modułu również trzeba dokonać zmiany mos_ na #__ albo na jos_

W całości - jeśli masz cierpliwość i trochę wiedzy o MySQL i PHP, sobie poradzisz (może jeszcze w czymś pomoże Dakota). Ale jeśli nie masz - daj sobie chwilowo na wstrzymanie. I przypomnij mi się, gdybym do końca września nie opublikował nowszej poprawionej wersji komponentu i sql