PDA

Zobacz pełną wersję : komunikat 404 - nie otwiera sie głowna witryna



air23
07-09-2008, 10:36
Witam. Nagle pojawia się komunikat na witrynie - bład 404 - nie znaleziono komponentu - http://css-o.pl/portal/ . Gdy wchodze z odnośników do artykułów wyskakuja takie oto informacje - Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/cssopl/public_html/portal/components/com_content/helpers/route.php on line 106

- oto odnosnik do tego linku - http://css-o.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=92:gp-europy-&catid=2:wyniki-wycigow&Itemid=15
tak wyglada linijka 106 w tym pliku
foreach($items as $item)
A oto główny komunikat błedu : Error loading Menus: Unknown table 'm' SQL=SELECT m.*, c.`option` as component FROM jos_menu AS m LEFT JOIN jos_components AS c ON m.componentid = c.id WHERE m.published = 1 ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering

Dodam ze tylko ja mam dostep do ftp i nic tam nie zmienialem - jak to naprawić i co moglo byc powodem tej zmiany ???

zwiastun
07-09-2008, 12:46
co to za komponent instalowałeś - komponent potrzebuje tabeli, której nie ma w bazie danych, przy czym nazwa tabeli przyznam dziwnawa = 'm'

air23
07-09-2008, 15:45
w witrynie nic nie bylo instalowane - chodzila pieknie bez zarzutu - stalo sie tak jakby z dnia na dzien - nikt nawet nie robił nic z panelu admina
w konfiguracji globalnej na górze pojawia sie ostrzezenie - ktorego tez nie było - Warning: array_merge() [function.array-merge (http://css-o.pl/portal/administrator/function.array-merge)]: Argument #2 is not an array in /home/cssopl/public_html/portal/administrator/components/com_config/controllers/application.php on line 78

air23
09-09-2008, 11:50
sory za posta nad postem- ale czy nikt tu nie ma bladego pojecia jak to naprawic ????

zwiastun
09-09-2008, 12:00
A oto główny komunikat błedu : Error loading Menus: Unknown table 'm'
Nie można wczytać menusa (komponentu obsługującego pozycję menu). Nieznana tabela 'm'.
Ta tabela 'm' niekoniecznie musi pochodzić z jakiegoś komponentu. Wręcz można założyć, że nie pochodzi, bo nazwa musiałaby brzmieć przynajmniej jos_m, co i tak byłoby dziwne (kto stosuje jednoliterowe nazwy tabel!)
Jeśli to stało się nagle, to posprawdzaj dokładnie, co masz na serwerze -może jakiś wywiad, tajne służby, przygotowanie do shakowania witryny..., albo już shakowana witryna

air23
09-09-2008, 19:36
hmmm- zrobilem sobie kopoie bazy sql - a potem - skopiowalem cala zawartosc ftp na twardy dysk - gdy odpalilem link ktory podalem do bezposredniego artykuly wyswietlil sie bez bledow- odpalila sie strona glowan , ale z bledem w naglowku
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/cssopl/public_html/portal/components/com_content/helpers/route.php on line 106
oraz jedynie brakiem pozycji menu- artykuly i moduly odpalily sie bez problemu.
Skasowalem plik route.php na ftp - i wkleilem go z dysku twardego spowrotem na ftp-a - strona sie odpalila bez bledów
hmmmm -dziwna sprawa - ciesze się ze chodzi - ale ... czy ktos faktycznie bawi sie ze mna w kotka i myszke????

zwiastun
09-09-2008, 21:29
Tym bardziej dokładny przegląd, katalog za katalogiem w poszukiwaniu kocura, bo myszka to to nie jest!

air23
10-09-2008, 22:09
no miales racje- dzis juz jest

usunąłem, zwiasun: obrazek i treść świadczącą o shakowaniu witryny

zwiastun
10-09-2008, 22:17
Ano, ale nie wklejaj nam takich śmieci...

air23
10-09-2008, 23:12
Przepraszam- chyba zrboilem to w euforii- zwiastuna ostatnie pytanie :
jak mozna zmienic lud dodac glownego administratora ale nie z poziomu www- bo po dzialaniu nie mam tam konta :-)
AIr: juz to zrobilem - z pomca witryny - http://www.teachmejoomla.net/joomla-mambo-tutorials-and-howtos/general-questions/how-to-change-or-recover-joomla-administrator-password.html
temat mozna juz zamknąć- dzieki

zwiastun
10-09-2008, 23:34
najprościej - skopiować z tabeli jos_users z innej instalki (np. testowej na komputerze lokalnym: trzeba taką mieć zawsze!) i wkleić do nowej bazy

A przy okazji ten Twój login i hasło są znane napastnikowi, jeśłi stosujesz je jeszcze gdzieś to czym prędzej pozmieniaj!

air23
11-09-2008, 08:58
tak - mam kopie wykonanywane bazy - dopiero po recznym zmienieniu hasla skapnalem sie ze moglem po prostu zaimpotrowac ta tabele- ale jak widac wole poznawac powoli zasady tego funkcjonowania
hasla oczywiscie pomyślnie już pozmieniałem.