PDA

Zobacz pełną wersję : lista select i zdarzenie onClick



wafcio
07-09-2008, 20:40
Zabrałem się do ambitnego, własnego projektu. Napotkałem na kilka spraw, które spowolniły moją pracę, jednak rozwiązania znalazłem w internecie, jednak odnośnie tego problemu nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Będę jeszcze analizował komponent Community Builder, może znajdę tam rozwiązanie ale może przedstawie o co mi chodzi:

Listę select generuję poprzez:

$lists['type'] = JHTML::_('select.genericlist', $type, 'type', 'class="inputbox" '. '', 'value', 'text', $row->type );i wymyśliłem sobie, że jeśli wybiorę odpowiednią pozycję z tej listy to skrypt javascript wyświetla mi odpowiedni fragment w określonym miejscu.
Nie wiem niestety jednak jak w powyższym kodzie wpisać zdarzenie onClick.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

EDIT

wykombinowałem coś takiego że jeśli jako czwarty parametr mam podany class="inputbox" to zmienię to na:
class="inputbox" onClick="change(this.value);"
ale nie jestem pewien czy tak powinno się pisać w kodzie joomli, czy może jest do tego jakiś inny sposób.

wojtekkk87
07-09-2008, 22:29
Tak sie powinno pisac :) W raze watpliwosci zagladaj na http://api.joomla.org/ tam znajziesz opisy klas joomla. Masz racje ten parametr to sa dodatkowe opcje takie wlasnie jak zdarzenia, style itd itp.

wafcio
08-09-2008, 14:10
wybacz ale pomimo tego że studiuję informatykę mam jakiś wstręt do anielsko języcznych opisów jakichkolwiek API

zwiastun
08-09-2008, 14:31
No to konieczna jakaś terapia :) Szansa na tłumaczenia API do wszystkiego raczej niewielka.

wojtekkk87
08-09-2008, 21:26
No bez podstaw angielskiego za duzo sie nie nauczysz ;) No ale kto wie moze wkrotce opisy niektorych wazniejszych klas znajdziesz na mojej stronie :)


p.s. sory ale przetlumaczyc pojedyncze slowa takie jak nazwy parametrow to chyba nie duzy problem majac dostep do internetu :/