PDA

Zobacz pełną wersję : Styl żałobny



Jal
09-09-2008, 12:56
Joomla 1.0.15
Czy jest jakiś bot, cokolwiek, co przełączy w styl żałobny - działający w Firefox'ie i Operze?
W IE wystarczy prosty javascript:
<script type="text/javascript"> document.body.style.filter='gray';
Czasami coś takiego by się przydało, szczególnie prowadzącym strony miejskie.
Pozdrawiam

zwiastun
09-09-2008, 13:28
Hmmm. A to ma być taki bot, co będzie wiedział, kiedy się przełączyć? :)
Bo mechanizm przełączania szablonów w Joomla! jest. A automatów "przerabiajacych" nieżałobny szablon na żałobny nie ma.

Jal
09-09-2008, 15:01
Nie musi działać automatycznie.
Wspomniany wyżej skrypt umieszczony w body pliku index.php templatki zalatwia sprawę w IE. ale w Operze i firefoxie nie chce. Chodzi mi o coś co by chciało.
Pozdrawiam

zwiastun
09-09-2008, 20:49
A nie odpowiedziałem? Nie znam wspomnianego skryptu, ale nie sądzę, żeby z weselną witrynę na żałobną przerabiał. Zrób sobie żałobny szablon i wystarczy, że go w razie potrzeby jednym kliknięciem uczynisz domyślnym

Jal
10-09-2008, 00:13
Zwiastun - zaskoczyłeś mnie!!
Uważam ciebie za Wielkiego Guru w sprawach Jommla, ale zawiodłeś.
Nie codzi mi o to
żeby z weselną witrynę na żałobną przerabiał. Zrób sobie żałobny szablon i wystarczy, że go w razie potrzeby jednym kliknięciem uczynisz domyślnym
Styl żałobny - jesli nie wiesz - to znaczy że cała witryna jest w szarościach. I nie chodzi tu o weselną templatkę, tylko o to, że jaka templatka by nie była - ma być wyświetlana w szarościach. Jaśniej nie potrafię.
Jeżeli umieszczę w body pliku index.php templatki skrypt:
<script type="text/javascript">
document.body.style.filter='gray';
***********
to wyświetla mi się w IE wszystko na szaro, ale w Operze i Firefoxsie nie. I o to mo chodzi!
Jezeli takiej możliwości nie ma - to nie ma sprawy. Czyli IE jest lepszy.
P.S. A co by nie mówić o IE - to fonty wyświetla najładniej.
Pozdrawiam... i zamknijmy temat.

PS nie wiema dlaczego zamiast zamykającego *********** są gwiazdki.
Serdeczne dzięki - KONIEC SPRAWY

zwiastun
10-09-2008, 00:28
No, nie nie żartuj. Napisałem, że nie znam skryptu, co w języku innym można by odczytać: nie spotkałem się z takim rozwiązaniem w Joomla!
Odpowiedziałem, co Joomla! ma w tej mierze do zaoferowania.
Nie rozumiem więc pretensji do mnie, że FF i Opera (i Bóg wie, co jeszcze) nie obsługują jakiegoś skryptu. Może trzeba poszukać odpowiedzi u znawców javascript?

Jal
10-09-2008, 00:38
Teraz jest wszystko jasne - takiej możliwości nie ma.
Serdeczne dzięki!
Wybacz proszę za mój sarkazm, to przez to, że jak mawiał jasiek Kargul: "Mnie 63 years old"
Pozdrawiam

zwiastun
10-09-2008, 00:53
Źle mnie zrozumiałeś - nie znam skryptu (ani javascript na tyle). Z tego co piszesz można wnioskować, że skrypt tak w ogóle działa, tylko nie wszędzie. Trzeba zatem odkryć przyczynę - zapytać na jakimś forum programistów albo poszukać zamiennika: ten widocznie nie jest wystarczająco dobry :)
Jeśli jest taki doby skrypt, to zadziała i w szablonie Joomla!

Jal
10-09-2008, 01:01
Przepraszam
Aż taki mądry to ja nie jestem, a wsponiany skrypt działa pod IE, ale też nie ze wszystkimi templatkami (kilkanaście przetestowałem). Moze nasi forumowicze coś dorzucą.
Seredecznie pozdrawiam.