PDA

Zobacz pełną wersję : Własna templatka w joomla 1.5



nikos
09-09-2008, 16:02
Witam, mam pytanie odnośnie templatek dla joomla 1.5.x.
Czy tworząc szablon w xhtml + css można w miarę przystępny sposób zmodyfikować go aby współgrał z joomla?

Chodzi mi o to czy ktoś wie jak to zrobić i chciałby się podzielić.
Wiem że w pliku index.php należy w odpowiednie miejsca wkleić odpowiedni kod php. Tylko co nam jest jeszcze potrzebne i jak zrobić szablon aby po jego wgraniu do folderu templates był widoczny w panelu?

Pliki potrzebne do szablonu:
templateDetails.xml
template_thumbnail.png
index.php
template_css.css

co jeszcze?

Przemulala
09-09-2008, 19:03
Dodatkowo musisz oczywiście stworzyć obrazy (czy to w formacie .jpg czy .png), które później dodajesz w treści pliku templateDetails.xml - najlepiej umieścić je w folderze Images. Do tego celu polecam program Photoshop CS2 w wersji trail (30 dni powinno starczyć do ukończenia pracy) - jest przyjazny w obsłudze i posiada olbrzymie możliwości.

Michael_23
09-09-2008, 19:44
Jak się najszybciej nauczyć ? Rozebrać na czynniki pierwsze kilka darmowych szablonów o różnych układach kompozycyjnych, zmieniać grafikę i układ modułów. Generalnie: duuużo eksperymentować !
Powodzenia!
Ja tak robiłem i się nauczyłem, co w moim wieku nie było łatwe :)

Przemulala
09-09-2008, 20:13
Bardzo dobra rada. Możesz również skorzystać z licznych materiałów zawartych na stronach Polskiego Centrum Joomla!. Te powinny być wystarczające, jednak jeśli nie obcy jest Ci język angielski, możesz pogrzebać również w takich źródłach, które są praktycznie nieograniczonym zasobem wiedzy.