PDA

Zobacz pełną wersję : Panel administracji po polsku?



jaca26
07-05-2006, 16:55
WItam
Zainstalowałem joomlę 1.0.8 ściągniętą z tej witryny. Instalacja przebiegła w zasadzie bez problemów. Ustawiłem język na PLi strona główna jest po polsku. Dlaczego panel admina jest całkowicie w języku angielskim. Czy to tak mam być w joomla czy tez muszę jeszcze coś zmienić? Tylko nie widzę co i gdzie?

Raffael
07-05-2006, 17:04
konfiguracja witryny, backend language - polish, czy jakos tak ;)

jaca26
07-05-2006, 17:59
konfiguracja witryny, backend language - polish, czy jakos tak ;)

chodzi o configuration.php? jest tam tylko jedna linijka $mosConfig_lang = 'polish'; i ta jak widać ustawiona jest dobrze.

zwiastun
07-05-2006, 18:10
Nie wiem, jak instalowałeś, bo takie cuda się raczej nie zdarzają. Ale widać niektórym tak, jeśli określenie KONFIGURACJA WITRYNY kojarzy im się od razu z zaglądaniem do pliku configuration.php na serwerze.
Na marginesie, gdyby tam było dobrze, to miałbyś panel administratora w wersji polskiej. Bo linii powinno być dwie.

Rybik
07-05-2006, 18:14
chyba ze sciagnales ze strony joomlapl.com to masz taka bez panelu

jaca26
07-05-2006, 21:29
Nie wiem, jak instalowałeś, bo takie cuda się raczej nie zdarzają. Ale widać niektórym tak, jeśli określenie KONFIGURACJA WITRYNY kojarzy im się od razu z zaglądaniem do pliku configuration.php na serwerze.
Na marginesie, gdyby tam było dobrze, to miałbyś panel administratora w wersji polskiej. Bo linii powinno być dwie.

Zapytałem Was o godzinę a Wy opowiadacie jak zbudowany jest zegarek. Rozumiem, że rozwiązanie problemu jest Wam nieznane?

jaca26
07-05-2006, 22:00
Bo linii powinno być dwie.

Jeżeli powinno być dwie to napisz dokładnie, co powinno być w tej linii której mi brakuje.

Raffael
07-05-2006, 22:00
Zaloguj się do panelu admina, w drugiej zakładce (site) odnajdz Global Configuration (pierwsza opcja od gory), kliknij na nią. W tych opcjach będziesz miał zakładki: site, locale, content itd. Ciebie interesuje LOCALE. Klikasz. Pierwsza opcja to:
Frontend Language: Polish
Backend Language: English*
*zmieniasz na Polish.

Jeśli nie masz tej opcji, to nie wiem jak Ci pomóc.

jaca26
07-05-2006, 22:30
Zaloguj się do panelu admina, w drugiej zakładce (site) odnajdz Global Configuration (pierwsza opcja od gory), kliknij na nią. W tych opcjach będziesz miał zakładki: site, locale, content itd. Ciebie interesuje LOCALE. Klikasz. Pierwsza opcja to:
Frontend Language: Polish
Backend Language: English*
*zmieniasz na Polish.

Jeśli nie masz tej opcji, to nie wiem jak Ci pomóc.

No własnie u mnie w zakładce LOCALE mam tylko 4 opcje
1. Language: ustawiona na polish
2. Time Offset:
3. Server Offset:
4. Country Locale: Polish_Poland.1250
a takich jak ww. nie mam. A może podejrzysz w swoim configuration.php jakie tam jeszcze powinny być linie?
Ja swoją instalację pobrałem z http://www.joomlapl.com/

Raffael
07-05-2006, 22:56
chyba ze sciagnales ze strony joomlapl.com to masz taka bez panelu
to chyba oznacza, ze ta wersja ktora sciagnales pozbawiona jest panelu admina w naszym rodzimym jezyku ;) proponuje sciagnac ta z joomla.pl...

zwiastun
08-05-2006, 01:28
Najpierw spóźnione powitanie, boś nowy.
Teraz krótka historia Twoich gościnnych wystąpień:

WItam
Zainstalowałem joomlę 1.0.8 ściągniętą z tej witryny.
Zapytałem Was o godzinę a Wy opowiadacie jak zbudowany jest zegarek. Rozumiem, że rozwiązanie problemu jest Wam nieznane?
Jeżeli powinno być dwie to napisz dokładnie, co powinno być w tej linii której mi brakuje.
Ja swoją instalację pobrałem z http://www.joomlapl.com/

No to gratuluję!

W pierwszym nas pobujałeś, a także nie dostarczyłeś żadnych informacji, jakich oczekujemy (konf. serwera).
W trzecim podważyłeś nasze kompetencje, bo uznałeś, że udzielona Ci kompetentna moja odpowiedź i domysł Rybika to jakieś fiubździu mądralińskich, którym można sobie popsztykac po nosie.
W czwartym mnie pouczyłeś. Tak, jakbym nie wiedział, co robię albo co mam zrobić.
W piątym objawiłeś wreszcie, że jest tak, jak przypuszczałem i jak Ci napisał Rybik. I zdaje się że dalej nic nie rozumiesz.

Kiedy przychodze do kogoś po raz pierwszy, to najpierw się co nieco orientuję, rozglądam, staram się nie popełnić gafy, zrobić dobre wrażenie.

Skoroś tego nie uczynił na początku, przeczytaj raz jeszcze cały wątek i wyciągnij odpowiednie wnioski. Na teraz, by rozwiązać swój problem, na przyszłość, by wiedzieć, jak pisać, jak się zachować, by od ludzi, którzy ofiarują Ci swoją pomoc uzyskać, co potrafią z siebie dać.

Zapraszam znów.

jaca26
08-05-2006, 08:53
to chyba oznacza, ze ta wersja ktora sciagnales pozbawiona jest panelu admina w naszym rodzimym jezyku ;) proponuje sciagnac ta z joomla.pl...

Pobrałem instalację z www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) i tam rzeczywiście wszystko jest tak jak powinno być. Panowie z www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com) powinni to naprawić.
Dziękuję za pomoc

Rybik
08-05-2006, 09:23
Nie powinni nic naprawiać ponieważ to nie błąd - tamta wersja ma wyraźnie napisane że polskiego panelu nie posiada. I to z tej prostej przyczyny, że wersja 1.0.8 oryginalnie nie posiada opcji wyboru języka administracyjnego. 1.0.8 PL to nie oryginał z dołożonym langiem admina tylko wersja 1.0.8 poszerzona o taka funkcje a co za tym idzie to osobna polska dystrybucja, co zmusza użytkowników do korzystania z łatek, upgradów i hacków przeznaczonych tylko dla tej wersji (mam na myśli każde rozszerzenie, które nadpisuje oryginalne pliki).