PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywa dla cpanel ? dla windows



dkint
09-09-2008, 22:10
Witam

Starałem się pomagać innym w miarę możliwości, mojej wiedzy i wolnego czasu a dzisiaj poproszę ja o pomoc bardziej doświadczonych w materii troszkę innej niż joomla. Więc po kolei Panie i Panowie, mam takie pytanie - otóż poszukuję dla mojego klienta jakiegoś windowsowego softu do obsługi serwera www i serwera e-mail ..., w skrócie coś w rodzaju cpanel bądź direct admin z tym, że do odpalenia w Windows i najlepiej freeware - chodzi tylko o serwer obsługi jednej domeny (jednego konta) dla jednego klienta z możliwością uruchomienia coś około 10 adresów e-mail. Wiem, że jest np krasnal i xampp ale one chyba nie zarządzają e-mailami a ja potrzebuję też możliwości zakładania kont e-mail i zarządzania nimi. Ogólnie parę informacji - klient ma oczywiście dsl (czyli stałe ip) i działającą domenę, klient chce koniecznie serwer na własnym sprzęcie i stąd cały problem. Trochę pewnie namieszałem ale mam nadzieję, że ktoś rozgryzie moje potrzeby i podpowie jak by to można najprościej zorganizować.

pozdrawiam
Krzysiek

jehowy
09-09-2008, 23:42
"freeware" raczej bedzie ciezko zwlaszcza pod windowsa, jedyne w miare znane mi oprogramowanie to CubePanel, proponowałbym przeniesc sie na jakiegos linuxa wtedy wybór jest ogromny ( webmin, web-cp, vhcs )

Edit:
Własnie doczytałem -> stawianie serwera na DSLu to totalna głupota

Dylek
10-09-2008, 00:50
Zerknij tutaj (http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Web_Hosting_Tools/index.html), moze cos bedzie.

jehowy
10-09-2008, 00:54
@Dylek chyba nie o to chodziło [ dkint chciał cos w stylu cPanela, DA , Pleska ]

dkint
10-09-2008, 07:29
@Dylek chyba nie o to chodziło [ dkint chciał cos w stylu cPanela, DA , Pleska ]

Witam

Dzięki za odpowiedzi ale nie do końca jak cpanel, wiem, że trochę zamieszałem ale ujmę to tak powiedzmy, że funkcjonalność krasnala by mi wystarczyła gdyby miał on coś rozbudowanego do zarządzania kontami pocztowymi czyli zakładanie i zarządzanie ... cpanel to kombajn i zdaję sobie sprawę, że taka funkcjonalność i to jeszcze za free mija się z logiką. Ogólnie jest Windows XP Pro (to jest wymóg - zero linuksa - chyba, że jest coś linuksowego można odpalić pod Windowsem), jest dsl, serwis w joomla (czyli ogólnie wykupiona domena itp), który chodzi narazie na komercyjnym normalnym hostingu około 10 kont pocztowych - wszystko to trzeba wrzucić na Windowsa ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
10-09-2008, 13:08
Można odpalić teoretycznie XAMPP-a. Ale to tylko teoretycznie. To jest środowisko stworzone do testów (podobnie jak brrrrrrrrr Krasnal, ale też Vertigo czy inne mniej znane tego typu rozwiązania).
Z rodziny XAMPP tylko linuksowe rozwiązanie może być wykorzystywane do celów produkcyjnych.
Windows ma swoje Internetowe Usługi Informacyjne (w XP Pro są), pełniące funkcje serwera FTP, HTTP, HTTPS, NNTP i SMTP. W środowisku serwera www można w tym uruchomić PHP i MySQL.