PDA

Zobacz pełną wersję : modyfikacja formularza wprowadzania nowych artykulow



mkarwin
07-05-2006, 18:20
szanowni webmasterzy i maniacy joomli. mam drobna/niedrobna kwestie:
uzywam schematu graficznego js_matrix (ladny szaro czarny stonowany schemat). Poza tym ze nie ma obslugi prawej kolumny (ach przydalaby sie ;-) szkoda ze nie umiem sam tego zmodyfikowac...) to najbardziej wkurzajacym elementem schematu jest calkowicie czarne tlo dla elementow wprowadzanych typu artykul z poziomu strony (nie podstrony administratora).
schemat uzywa ponadto czarnych czcionek co sprawia ze nic co uzytkownik z prawem publisher napisze nie jest dla niego widoczne... na szczesci juz prezentowany artykul jest czytelny dzieki zastosowaniu jasnoszarego tla...

czy ktos moglby mi poprawic schemat tak by tlo tych okien wprowadzania artykulow bylo biale/jasno-popielato-szare - mniej wiecej koloru tla wprowadzania wiadomosci tutaj...

zalaczam cssa ze schematu.

zwiastun
07-05-2006, 19:21
Oglądałeś może kiedyś, bardzo dawno, dawno temu, taki program, zatytułowany: ZRÓB TO SAM?

Recepta:
1. Zaloguj się od frontu
2. Wywołaj do edycji jakikolwiek materiał
3. Wywołaj w przeglądarce źródło
4. Odszukaj miejsca, w których pojawiają się znaczniki fomatujące poja w edytorze,
5. Dopisz do nich w swoim arkuszu stylów odpowiednie deklaracje

Wykładów na temat CSS w sieci pelno. Także na www.joomlapl/pomoc

mkarwin
07-05-2006, 19:25
a mozech i widzial ;-)

ale sie w cssie nie porozumiewa, ni dialektu tego nie zna... hieroglify jakie czy co?? ;-)

wiec liczyl na pomoc tlumacza, native speakera w tym narzeczu...

magic
07-05-2006, 20:36
Niech da linka jakiegoś do swojej strony i namiary na konto należące do grupy author - to będzie łatwiej na owo narzecze z naszego...

mkarwin
07-05-2006, 21:46
azaliż to potrzebne? cóż adekwatnie do prośby:
www.klankrwi.yoyo.pl
user: test
password: haslo

nie ukrywam ze licze na pomoc ;-)

i jeszcze chciałem ostrzec - witrynka moze z dycko wazyc, i byc nieco ciezkostrawna dla rury netowej ;-)

Rybik
07-05-2006, 22:05
tylko licz sie z tym ze na yoyo Ci nie wylacza safe mode i bedzie klops z instalacją dodatkow ... no i brak dostepu do katalogu /tmp tez lubi dac sie we znaki, chyba ze sie tam cos pozmienialo na serwerze ....

mkarwin
07-05-2006, 22:15
oj znaju znaju, i jakos na razie sie obywaju ;-)

jeno ten czarny bakgrałnd przy pisaniu artów nieco zniechęca do pisania ;-/

magic
08-05-2006, 00:45
Wejdź do folderu .../templates/js_matrix/css i zobacz czy masz tam plik editor_content.css
Jeśli nie, to stwórz go. Powinien mieć np. taką zawartość:

body{
margin:0;
padding:0;
text-align: left;
background: #EEEEEE;
background-image: none;
}

Jeśli masz ochotę - możesz również skopiować poniżej wybrane klasy css z pliku template_css.css z tego samego folderu (z wyjątkiem "body" oczywista) - to pozwoli lepiej formatować teksty w edytorze (będzie widać wstawiany tekst artykułu bardziej zgodnie z jego późniejszym wyglądem na stronie).

Teraz z listy Dodatki w administratorze Joomla! otwórz do edycji "Edytor WYSIWYG TinyMCE", upewnij się, że pole listy po prawej o nazwie "Klasy szablonu CSS" masz ustawione na TAK, a w polu poniżej "Zmiana szablonu CSS" wstaw:
templates/js_matrix/css/editor_content.css
i zapisz zmiany.

Powinieneś mieć od teraz takie samo szare tło w polu edytora jak tło pod artykułami na stronie.

P.S. Mam nadzieję, że w ramach rewanżu pogadasz ze swoimi zębiastymi znajomkami i będą mnie od teraz omijali szerokim łukiem - nawet jak zapomnę czosnku zabrać w kieszeń przed wieczorną przechadzką :D

mkarwin
11-05-2006, 15:10
a wiec od dzis twe imie bedzie znane w krolestwie wampirow jako imie tego ktory pomogl nam a zatem staje sie nietykalny ;-)

hehe - no i jest ok z kolorami, pozostaje jeszcze jedna denerwujaca rzecz... jak zmusic tego edytora co by nie wychodzil poza obramowanie...

http://www.mkarwin.jawnet.pl/clip.gif

to nie wyglada za dobrze... ;-/ jakies pomysly?

zwiastun
12-05-2006, 02:26
ustawić mu szerokość w parametrach (dodatki lub komponent administracyjny jeśli to JCE lub mosCE

mkarwin
12-05-2006, 23:24
ustawialem i nic...tekst sie zawija wczesniej ale okno swoja szerokosc trzyma ;-/

duffy
29-08-2006, 21:30
Jeśli masz ochotę - możesz również skopiować poniżej wybrane klasy css z pliku template_css.css z tego samego folderu (z wyjątkiem "body" oczywista) - to pozwoli lepiej formatować teksty w edytorze (będzie widać wstawiany tekst artykułu bardziej zgodnie z jego późniejszym wyglądem na stronie).

Powinieneś mieć od teraz takie samo szare tło w polu edytora jak tło pod artykułami na stronie.

ehhh zrobiłem krok po kroku, faktycznie przy pisaniu nowego artykułu tło jest już białe - dziękuję!


Ale :( nie mam stylów teraz, skopiowałem wszystko tak jak napisałeś i klops, nie wysuwa się żaden styl z pola wyboru --Styles-- na pasku narzędzi.
Czy macie jakiś pomysł co tutaj zadzaiłać?

lathander
20-04-2007, 13:44
lipa jakas, mam ten sam problem, robie dokladnie to samo, tyle ze korzystam z edytora JCE, i wszystko jest dobrze jezeli przybornik narzedzi jest na hide, bo jezeli wezme show to automatycznie wskakuje mi czarne tlo edytora :. jakies rady na to?
dodam jeszcze ze jak wroce do edytora tiny to jest dobrze ale jest maly problem. tlo jest biale ale jak wpisuje w czesci wymaganej jakis tekst artykulu to po zapisaniu nie ma go. jest puse miejsce.