PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.15 na yoyo.pl - nie widać wczytywanych obrazków



Urania
10-09-2008, 11:28
Witam.
Do tej pory tylko przeglądałam forum. Teraz sama mam problem. Od 2 lat pracuję z Joomla. Pomagam teraz koleżance zrobić stronę w Joomla - ma konto na yoyo.pl. Podczas instalacji padł komunikat o niezapisywalności sesji, ale wszytko było ok., strona działa, poza tym, że nie widać wgrywanych obrazków, nawet wrzucanych przez FTP. Są widoczne w systemie (nazwa, itp.), ale brak podglądu i samego obrazka po wstawieniu do artykułu. Czy ktoś już się zetknął z tym problemem i czy może to mieć związek z tą "niezapisywalnością sesji"?

zwiastun
10-09-2008, 12:25
Niezapisywalność sesji - załóż katalog /tmp w głównym, nadaj prawa dostępu 707 lub 777. Ale to raczej nie to. Powód tkwi w prawach dostępu do obrazków (katalogów z obrazkami)

Urania
10-09-2008, 12:29
Niezapisywalność sesji - załóż katalog /tmp w głównym, nadaj prawa dostępu 707 lub 777. Ale to raczej nie to. Powód tkwi w prawach dostępu do obrazków (katalogów z obrazkami)

Dzięki, właśnie przed chwilą sama to odkryłam, poprawiłam przez FTP. Tylko jak ustawić to tak, by od razu pliki miały odpowiednie uprawnienia?

Jdwind
17-09-2008, 10:14
Z tego co ja wiem (albo mi się wydaje, że wiem) zależy to od dostawcy usługi hostingowej. Jeżeli tego nie zapewnia, to musisz ręcznie zmieniać chmody dla plików i katalogów (co w sumie nie zajmuje dużo czasu, ale trzeba o tym pamiętać). Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie.

Urania
23-09-2008, 21:15
Człowiek całe życie się uczy... Zmiana uprawnień do plików jest możliwa oczywiście w "Konfiguracji" w zakładce "Serwer".