PDA

Zobacz pełną wersję : Jak z aktualizować Joomla! 1.5.6 do Joomla! 1.5.7



orygano
10-09-2008, 22:50
Jestem tu nowy! I zaczynam dopiero z Joomla! Jak zrobić aktualizację Joomla! Mam wersję 1.5.6 a chce z aktualizować do 1.5.7.
Proszę krok po kroku napisać co mam wykonać, nie chce przez moją nie wiedze stracić wszystko co zrobiłem w systemie Joomla!

solti
10-09-2008, 23:25
Robi się to z poziomu ftp, nadpisując istniejące pliki Joomla tymi pochodzącymi z aktualizacji, przy zachowaniu całej istniejącej struktury folderów. Wydaje mi się, ze najprościej byłoby Ci użyć do tego np. Total Commandera.

orygano
10-09-2008, 23:34
Czyli mam rozumieć że rozpakowany plik z aktualnieniem wysyłam przez FileZilla na serwer FTP tam gdzie jest cała Joomla na serwerze? I te pliki się podmienią?

zwiastun
10-09-2008, 23:38
Dobrze rozumiesz, ale podpowiadający Ci kolega zastosował ogromny skrót myślowy. Jak sobie zajrzysz na strony pomocy, na które odsyła Core w info o aktualizacji, to się przekonasz, ze nie powinno to być ot tak hop siup.

Polskie materiały o aktualizacji jeszcze niekompletne:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/

keran
11-09-2008, 10:39
Drobna uwaga: Aby spać spokojnie jak zawsze zalecane jest zrobienie kopii zapasowej obecnych plików :) przed wprowadzaniem zmian

orygano
11-09-2008, 11:30
A właśnie jak zrobić kopie zapasową witryny w Joomla.

zwiastun
11-09-2008, 11:53
A po co Ci dałem link do opracowania na stronie pomocy?

lukaszrumk
23-09-2008, 17:03
No i dałem plamę... zrobiłem to ot tak, hop siup, i wszystko się sypnęło... Nie zrobiłem też wcześniej żadnej kopii bo mój serwer (xtreemmhost) nie obsługuje plików z joomlapack.
Po aktualizacji (1.5.6-1.5.7) pokazuje się "restricted acess" i tyle. Czy pozostało mi wszystko na nowo robic czy może można cos tu jeszcze poradzić?

orygano
13-11-2008, 23:52
chce z aktualizować wersję Joomla do 1.5.8 czy mogę skorzystać z JoomlaPalck żeby archiwizować sobie stronę i wgrać ją na nową wersję Joomla?

zwiastun
14-11-2008, 00:27
??? Jaśniej mógłbyś, bo nie ogarniam. JPack i owszem, służy do tworzenia kopii zapasowej, ale nie do aktualizacji. I sory, ale ile razy można mielić te same treści!

orygano
14-11-2008, 07:35
Chodzi mi czy mogę zrobić sobie archiwum strony za pomocą JoomlaPack i jak zainstaluje sobie Joomla 1.5.8 to czy mogę z tego przywrócić moją stronę, pierwszy raz to będę robić wiec chce sie upewnić

jak już mam zaaktualizowaną Joomle 1.5.8 to ja teraz przywrócić z archiwizowane pliki przez JoomlaPcak?

zwiastun
15-11-2008, 23:13
Teraz już ogarniam, ale pytania nie pojmuję. Co takiego jest niejasnego w artykule o Joomla Pack, w tym w określeniu, do czego służy, że potrzebujesz w tej mierze dodatkowych wyjaśnień?

orygano
19-11-2008, 00:30
A więc jak mam swoją witrynkę i chce zaktualizować Joomla z 1.5.7 do 1.5.8
Zrobiłem backup JoomlaPack.

Jak teraz zainstalować Joomla 1.5.8 i przywrócić pliki spakowane przez JoomlaPack

zwiastun
19-11-2008, 03:21
Albo czegoś nie rozumiesz, albo zawracasz głowę. Po co masz instalować 1.5.8? Przeczytałeś materiały o aktualizacji, czy masz zamiar otrzymać parę niemiłych słów w odpowiedzi?

ppilus
19-11-2008, 08:33
Gościo z pewnością nie rozumie a czytając ten wątek to i ja już mam mętlik.
W artykule Panie Stefanie jest opisane wszystko super :) Nie mniej jednak nie załatwia to "niechciejstwa" w poszukiwaniu gotowych rozwiązań na stronach PCJ.
Każdemu czasem zdarza się mieć chwile lenistwa, ale do tego stopnia ?
Tutaj gość pyta mniej więcej o to:
Czy jak zarchiwizuje dane w określonym folderze (czymkolwiek), potem będzie na tych plikach pracował (zmieniał zawartość), następnie stwierdzi, że coś nie wyszło i przywraca dane z archiwum. Czy w takim przypadku dane które w międzyczasie wprowadzono zostaną zachowane ?
Otóż panie kolego niestety nie - nie zostaną.
Resztę pozostaje doczytać. Wszystko było już przerabiane.

orygano
20-11-2008, 13:47
Dobra już wiem :)
Zaktualizowałem Joomla do 1.5.8

Przepraszam za niepozorumienie