PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy będzie polski język do 1.5.7



orygano
11-09-2008, 08:47
Kiedy będzie dostępny pakiet języka polskiego dla Joomla 1.5.7 ?

solti
11-09-2008, 08:59
Wgraj sobie język od 1.5.6 i wszystko będzie działać jak trzeba. Tak naprawdę, to od wersji 1.5.4 nie było w pakiecie językowym żadnych zmian (co zresztą widać po zainstalowaniu dowolnej późniejszej wersji, gdy wyświetla się jej wersja z numerkiem 1.5.4;) ). Poza tym było to opisane na polskiej stronie Joomla.

keran
11-09-2008, 11:37
Dokładnie tak, powinien działać poprzedni pakiet językowy. W changelogu Joomla.org nie ma żadnej wzmianki aby nastąpiła zmiana w plikach językowych. Prawdopodobnie zwiastun dokona niedługo tylko zmiany numeracji z 1.5.6 na 1.5.7 :)

zwiastun
11-09-2008, 12:52
to nie tylko zmiana numeracji, są drobne zmiany w języku zaplecza, ale ogólnie wystarczy wczytać dla 1.5.6

orygano
11-09-2008, 13:50
to kiedy można się spodziewać pakietu j. polskiego 1.5.7

keran
11-09-2008, 13:55
Jak się pojawi to pewnie będzie widoczny na stronie głównej joomla.pl, po prostu sobie sprawdzaj tam co jakis czas.

kurtz
11-09-2008, 21:04
ludzie to mnie czasem dobijają (czt. wkur*iają).
a weź se chłopie plik z rejestrem zmian, zobacz gdzie one zaistniały i se je wprowadź.

do mamy też ciągle gibasz i pytasz kiedy będzie kolacja ?

Zabolxp
18-09-2008, 16:40
Próbuję zainstalować język polski 1.5.6 do do Joomla 1.5.7, tak jak to zostało powyżej zalecone. Jednak przy próbie załadowania pliku wyskakuje komunikat

"Error! Could not find an XML setup file in the package."

Może coś źle wykonuję? W panelu administracyjnym wchodzę w zakładkę Extensions, dalej Install/Uninstall. Przy pozycji Upload Package File biorę przeglądaj i wybieram pobrany plik "pl-PL.joomla1506-admin-site.zip". Klikam Upload File & Install i wówczas pojawia się wspomniany błąd.

EDIT:
Właśnie sobie poradziłem. Rozpakowałem plik zawarty w paczce i zmieniłem jego rozszerzenie na ".zip" i Joomla go przyjęła.

zwiastun
18-09-2008, 16:53
Możesz objaśnić, co to znaczy, że rozpakowałeś i zmieniłeś rozszerzenie na .zip? Przecież ten pakiet jest tak właśnie skompresowany?

Zabolxp
18-09-2008, 17:14
Pobrałem z joomla.pl plik o nazwie "pl-PL.joomla1506-admin-site.zip"

W nim znajduje się plik "pl-PL.joomla1506-admin-site". Zmieniłem to co jest po kropce w nazwie pliku na ".zip" (zapewne, gdybym dodał po całej nazwie także było by okey). Dopiero po tej operacji Joomla przyjęła i zainstalowała mi język polski.

Bear
28-09-2008, 20:01
Język polski do 1.5.6 nie działa z Joomla! 1.5.7 przynajmniej u mnie,

instalacja przebiega prawidłowo,
język administratora po włączeniu pliku pl - następuje zmiana napisów na polskie

język witryny po włączeniu pliku pl - dalej angielskie napisy

wolałabym odwrotnie j.angielski na zapleczu mi nie przeszkadza a w witrynie tak.

Może ktoś miał podobnie, gdzie szukać przyczyny?

Próbowałam zainstalować j.polski do 1.5.5 - objaw taki sam - język witryny mimo włączenia polskiego pozostają angielskie napisy.

keran
28-09-2008, 20:20
1.5.6 dziala napewno na 1.5.7 bo instalowalem juz wielokrotnie na roznych serwerach. Sama instalacja nie wystarczy, trzeba jeszcze ustawic jezyk jako domyslny, ktore to ustawienie rozwiazuje twoj kolejny problem a mianowicie pozwala miec j.polski po stronie uzytkownika i j.ang jako jezyk adminitracji.

Bear
02-10-2008, 10:18
1.5.6 dziala napewno na 1.5.7 bo instalowalem juz wielokrotnie na roznych serwerach. Sama instalacja nie wystarczy, trzeba jeszcze ustawic jezyk jako domyslny, ktore to ustawienie rozwiazuje twoj kolejny problem a mianowicie pozwala miec j.polski po stronie uzytkownika i j.ang jako jezyk adminitracji.
No cóż to może powtórzę raz jeszcze:
instalacja paczki z j.polskim - ok.
j.polski ustawiony jako domyślny w witrynie i w panelu administratora
w panelu administratora piękne polskie napisy
w witrynie napisy angielskie....
Próbowałam odinstalować paczkę z językiem i zainstalować ponownie - objawy takie same jak powyżej
Czy ktoś miał bądź ma podobne objawy?
Szukam rozwiązania.
Pozdrawiam

crazyluki
02-10-2008, 10:49
jesteś w jakimś kraju anglo-języcznym?

czy na pewno w ustawieniach swojego użytkownika ( w panelu administracyjnym) masz ustawiony język polski jako domyślny?

czy anglojęzyczny język na stronie frontowej jest także po zalogowaniu ?

Bear
02-10-2008, 16:45
>jesteś w jakimś kraju anglo-języcznym?
Nie dlaczego?

>czy na pewno w ustawieniach swojego użytkownika ( w panelu administracyjnym) masz ustawiony język polski jako domyślny?
tak mam,
>czy anglojęzyczny język na stronie frontowej jest także po zalogowaniu ?
Tak.

hesar
02-10-2008, 17:20
daj chociaz linke zeby zobaczyc czy aby na pewno nie jest to zalezne od jakiegos dziwa w twoim kompie

orygano
02-10-2008, 20:50
czekam z niecierpliwością kiedy się pojawi język polski dla Joomla! 1.5.7

crazyluki
02-10-2008, 20:51
czekaj dalej!

na forum miljon razy było napisane że pasuje paczka z joomla 1.5.6 i nie ma żadnych nieprzetłumaczonych tekstów!

temat zamykam