PDA

Zobacz pełną wersję : blokada moduły na stronie głównej



nospor
11-09-2008, 14:06
Witam,
napisałem moduł ShoutBoxa. Moduł poprzez ajax wysyła requesta by uzyskac niezbędne dane. Request wysyłany jest na strone główną wraz z niezbędnymi parametrami by mój moduł je obsłużył.

Jednak gdy ktoś zaznaczy w parametrach, że niechce tego modułu na stronie głównej, to wówczas moje requesty z innych stron nie przechodzą juz przez moduł ShoutBox, gdyż dla głównej strony jest on blokowany.

Jak to można rozwiązać? Móglbym oczywiście wysyłac requesta pod ten sam adres pod którym sie znajduje + moje parametry, ale wowczas jak ktoś właczy ladne urle to nie bede juz wiedzial jak w to wpiac moje parametry.
Czy jest możliwość wywolywania takiego żądania, które zawsze wczyta mój moduł niezależnie od ustawien dostepnosci?

wojtekkk87
12-09-2008, 00:21
zmienne odczytuje sie tak samo, a zeby twoje urle byly ok to musza przejsc przez JRoute::_(); np JRoute::_('index.php?option=com_content&jakas_zmienna=3');

ale czemu Ty to na strone glowna wysylasz? I skad bierzesz te teksty do shoutboxa?sa gdzies w bazie?

nospor
12-09-2008, 09:44
zmienne odczytuje sie tak samo, a zeby twoje urle byly ok to musza przejsc przez JRoute::_(); np JRoute::_('index.php?option=com_content&jakas_zmie nna=3');Tylko ze pelny link generowany jest przez js.


ale czemu Ty to na strone glowna wysylasz? Byc moze nie zajarzylem jak dzialają moduły. CHodzi oto, ze gdy juz strona jest odpalona to shout wysyla ajaxem żądania: pobranie nowych danych, dodanie wiadomosci, usuniecie wiadomosci itd.
No i wydawalo mi sie, ze zadanie musi przejsc przez caly mechanizm joomli by doszlo do mojego modułu, by byly połączenia z bazą itp. Wysylam wiec te żądania na strone główną i moj moduł je odbiera.


I skad bierzesz te teksty do shoutboxa?sa gdzies w bazie?Tak, przy pierwszym uruchomieniu shouta tworzona jest tabela w bazie

nospor
13-09-2008, 11:51
A może istnieje jakies takie wywolanie index.php, ktore niezaleznie od ustawionych praw wyswietlania modułu, wywoła go i tak?
np index.php?module=shoutbox
i takie wywolanie by zawsze odpalało podany moduł. Jest coś takiego?