PDA

Zobacz pełną wersję : [Podstawy absolutne] Instalacja kalendarza



bardakon
12-09-2008, 12:46
Dopiero zaczynam zabawy z joomlą, przeglądnąłem tutoriale z joomla.pl (ale jeszcze do nich gruntownie wrócę) ale mam taki problem. Próbowałem dla własnej zachęty zainstalować komponent Easy Calendar (http://www.joomla-addons.org/components/easy-calendar/easy-calendar.html). Instalacja przebiegła pomyślnie ale nie umiem sprawić by był wyświetlany na stronie głównej. Na liście modułów się nie pojawił, w edycji komponentów mogę tylko zmieniać jakieśkategorie ale to chyba tytlko funkcja wewnętrzna.
Wiem że to pewnie sprawa oczywista wiec prosze o wyrozumialość;)

zwiastun
12-09-2008, 13:26
Hola, hola - już 3 tygodni temu obiecywałeś, że te podstawy przejrzysz. Obiecanki cacanki :)

bardakon
12-09-2008, 14:14
Nawet nie 3 tygodnie tylko 4 miesiące ale teraz administrator serwera ustawił mi wszystko jak trzeba i zainstalowałem joomlę bez problemów i po wakacjach zaczynam od nowa. Chcę www.babia.pl zrobić w joomli żeby wreszcie dało się spokojnie rozwijać skupiając się na treści a nie na ciągłych przebudowach kodu i wszystkich podstron w html, a taki komponencik zbliza mnie do tego;p

zwiastun
12-09-2008, 14:56
hmmm Ale podstawy poczytaj, bo pytałeś o banał - żeby komponent był widoczny na stronie, trzeba zrobić doń odnośnik w menu

wojtekkk87
13-09-2008, 17:37
albo zmusic uzytkownikow zeby z palca wpisywali adres komponentu ;]