PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja 1.5.7 i fatal error - line 412



Andrzej1024
13-09-2008, 09:34
Prosiłbym o pomoc. Problem podobny jak u jednego z kolegów, jednak inny wiersz i nie wiem co mam zmienić.
Poniżej załączam tekst komunikatu:
"Warning: session_start() [function.session-start]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1113 is not allowed to access /var/tmp/ owned by uid 0 in /srv/home/UZYTKOWNIK/public_html/DOMENA/libraries/joomla/session/session.php on line 412

Fatal error: session_start() [<a href='function.session-start'>function.session-start</a>]: Failed to initialize storage module: files (path: ) in /srv/home/UZYTKOWNIK/public_html/DOMENA/libraries/joomla/session/session.php on line 412"

Będę wdzięczny za pomoc.:)

dark_sand
13-09-2008, 15:13
wylaczyc safe mode .........jak wlaczone?

dkint
13-09-2008, 15:52
wylaczyc safe mode .........jak wlaczone?

Witam

Raczej nie wyłączy, sądząc po ścieżce jego serwera nie jest to localhost więc za bardzo nie pogrzebie w php.ini, rzadko, które hostingi pozwalają na własny php.ini więc pozostaje albo zmiana hostingu albo próba z włączeniem ftp w joomli 1.5, (z tym, że jesli to pomoże to po instalacji, a nie w jej trakcie) - więc ogólnie rzecz ujmując autor tego posta ma problem ...

pozdrawiam
Krzysiek

Lexx
19-10-2008, 18:24
ja mam możliwość umieścić własne php.ini a mam ten sam problem co kolega. Jak dopisać safe mode w php.ini?
serwer na home.pl


Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_ed46ef05721b8cf0007c70ee1f9f41b3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /portal/libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /portal/libraries/joomla/session/session.php:412) in /portal/libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /portal/libraries/joomla/session/session.php:412) in /portal/libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /portal/libraries/joomla/session/session.php:412) in /portal/libraries/joomla/session/session.php on line 415

Lexx
19-10-2008, 18:34
No to ja już rozwiązałem swój problem bez ingerencji w safe mode hehe.

Instalowałem joomle w katalogu do którego kieruje dodatkowa domena i stąd u mnie takie a nie inne komunikaty błędu. Po wpisaniu adresu z domeny głównej instalacja ruszyła bez problemu.