PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem na Frontpage



tomaszek83
13-09-2008, 13:46
Szukałem wszędzie i nie mogę rozwiązać problemu. A mianowicie. Pewien moduł (rotator news-ów) ma mi wyświetlać sie tylko na stronie głownej. W opcjach modułu zaznaczyłem ze ma być tylko na Stronie głownej. I teraz jak strona głowna jest z adresem "http://new.park-dinozaurow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&catid=2&Itemid=1" to po kliknięciu w newsa modul zostaje (mimo iz przenosi mnie do artykułu) natomiast jesli strona startowa jest z adresem "http://new.park-dinozaurow.pl/index.php" to wszysytko działa prawidłowo czyli po kliknieciu w link do newsa w module to otwiera sie artykuł (news) a modułu juz nie ma. Czy ktos wie jak obejsc problem? (Strona głowna w menu musi byc z tym pierwszym linkiem bo jesli strona głowna (home) jest linkiem zewnętrznym i jest domyslna to serwis sie wysypuje. Wszystko stoi na joomla 1.5.6. Problem mozna zobaczyc na http://new.park-dinozaurow.pl (home to jest domyslna strona startowa stworzona w menu) a home1 to strona głowna stworzona za pomocą linku zewnętrznego.

PS. Problem rozchodzi sie chyba o to że do adresu news-a dodaje Itemid=1. Wiec jak zmienic to itemid na inne?

kurtz
13-09-2008, 19:39
u gavicka pytaj.

tomaszek83
13-09-2008, 23:25
Tylko ze to chyba raczej nie wina gavick'a. Może ktoś byłby na tyle wyrozumiały i napisalby co to jest i skąd sie bierze parametr Itemid. Bo jak zauważyłem to ten parametr decyduje za sposób wyświetlania. W tym rotatorze newsow sa tez wstawione artykuły które mają inny parametr Itemid i wtedy wszystko chodzi tak jak powinno. Wiec to nie jest wina komponentu Gavick'a.

kurtz
14-09-2008, 01:07
ja tylko nie nadążam za jedną sprawą. dlaczego ?(!) chcesz, żeby strona główna była artykułem.

w sposób prawidłowy wyświetla się w komponencie strony startowej, więc po co zmieniać ? po co obchodzić coś co działa dobrze ?

najbardziej nie mogę ogarnąć tego:


(Strona głowna w menu musi byc z tym pierwszym linkiem bo jesli strona głowna (home) jest linkiem zewnętrznym i jest domyslna to serwis sie wysypuje.co to znaczy, że strona główna jest linkiem zewnętrznym ? bo w moim rozumowaniu strona główna Twojego serwisu nie jest stroną Twojego serwisu :confused:

Edit:być może problem leży w linii J! z jakiej korzystasz. Moduły Gavicka są dla linii 1.5.x Ty piszesz na forum 1.0.x więc jeśli tak jest to ..."zdziwniej"

nie ogarniam problemu

tomaszek83
14-09-2008, 01:20
Moze troszke zamieszałem:) Postaram sie jeszcze raz streścić problem. Rozbija sie o to ze rotator newsów (moduł) umieszczony jest tylko na stronie głownej (zaznaczona opcja wyświetlania tylko w "Home") . I kiedy wybieram któregoś z newsów otwiera mi się on wraz z tym modułem (a chciałbym zeby otwierał się tylko sam news). Jak już zauwazyłem wyświetlanie to uzależnione jest od parametru Itemid w adresie danego newsa (artykułu). I moje pytanie brzmi: od czego zależy Itemid w adresie i jak to zmienić. Próbowałem już wszystkiego i im więcej kombinuje tym bardziej nie wiem od czego zalezy Itemid.

Mam nadzieje że teraz wyraziłem sie trochę jaśniej. Wybaczcie ale gdyby problem był prosty do zdiagnozowania to pewnie bym nie prosił o pomoc.

PS. A z ta stroną głowną to chodziło mi o to że jak w adresie nie ma parametrów (czyli sam index.php) to wszystkie linki na stronie są wyświetlane bez parametru Itemid, natomiast jesli adres strony frontowej jest z parametrami czyli index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1 to wszystkie linki na stronie mają także parametr Itemid.

PS. Walnąłem sie i dałem temat w J!1.0.x wiec jak przeczyta to jakis admin to prosze o przeniesienie do drugiego forum. Wybaczcie ale jestem tu nowy i za bardzo sie jeszcze nie ogarnąłem;) A serwis mam w J!1.5.6

tomaszek83
14-09-2008, 20:44
Wybaczcie że pisze post pod postem. Ale ile razy można edytować jeden post. Otóż poradziłem sobie już z problemem. W moim konkretnym przypadku komponent gavicka pozwalał na przypisanie do każdego newsa sztywnego linku (wpisałem adres bez itemid i chodzi). Jednakże jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy to chętnie dowiedziałbym sie coś więcej na temat tego nieszczęsnego Itemid. Co to wogole jest i jakie są zasady przydzielania go do danego adresu.

zwiastun
14-09-2008, 21:10
Itemid = identyfikator pozycji menu

tomaszek83
14-09-2008, 21:52
A tak łopatologicznie?!;) Od czego to zależy że np dany artykuł ma różny parametr Itemid, w zależności skąd jest otwarty (czy np. ze strony frontowej czy np z któregos podmenu).

Wiem, wiem czepiam się;) Ale kurcze nie mogę zrozumiec od czego to zależy.

zwiastun
14-09-2008, 21:58
A co tu jest do tłumaczenia? Każda pozycja menu ma swoje ID - Itemid.