PDA

Zobacz pełną wersję : czemu nikt nie może czytać archium.nawet admin



mariaczi
08-05-2006, 17:22
jak w temacie.pojawia się że nie mam uprawnien aby ogladac te stronę.

mariaczi
08-05-2006, 17:44
zrobilem w menu link do archiwum sekcji artykulow, mianowicie news'ow. i zaden poziom uzytkownika nie mzoe jej ogladac mimo ze poziom dostepu jest ustwiony na public

Dakota
17-07-2007, 04:34
pozwalam sobie odświeżyć temat albowiem przeszukałam forum w nadziei, że znajdę rozwiązanie tego problemu.... ale niestety nie udało mnie się znależć odpowiedzi na pytanie jak rozwiązać problem czytania artykułów archiwalnych... mój problem polega na tym, że ani zwykły użytkownik ani zalogowany nie może czytać całego archiwalnego artykułu a jedynie wstęp.... całość dostępna jest jedynie dla admina po zalogowaniu się od frontu....

bardzo proszę o pomoc....

dorek
16-08-2007, 09:40
Hmmm, mam to samo, a na gwałt muszę zrobić archiwum (nowy sezon piłkarski rozpoczyna się u nas w sobotę).

Archiwum z kategorii (zarówno blog jak i tabela) nie jest dostępne dla żadne grupy uprawnionych, mimo że uprawnienia ustawione są na "public"

Moja wersja joomla jest "prehistoryczna", ( Joomla! 1.0.8 Stable pl), ale nie mogę jej jeszcze zmienić.

Może w tej wersji był jakiś problem z archiwami i ktoś wie jak go rozwiązać?

Z góry dzięki

zapomniałam podać strony: www.jozefovia.pl

Dakota
16-08-2007, 16:54
( a nie to przypadłość joomla 1.0.8 bo ja mam 1.0.12 i ten sam problem istnieje)....
ja znalazłam takie oto rozwiązanie tego problemu.... jest ono co prawda dość uciążliwe no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.... :)
ale do rzeczy.... otóż po wygaśnięciu daty publikacji danego artykułu aby można go było wrzucić do archiwum i aby wszyscy mogli czytać całość artykułu należy pole (gdzie jest data wygaśnięcia) pozostawić puste lub wpisać never i dopiero przenieść artykuł do archiwum....
jak wspominałam, jest to dość kłopotliwe przy większej ilości atykułów no ale lepszy rydz niż nic...:)

dajcie znać czy u Was działa

pozdrawiam
Dakota

zwiastun
16-08-2007, 17:03
Powinno zadziałać. Problem, oczywiście tylko z automatycznym przenoszeniem do archiwum. Ale nie ma nań raczej prostej rady.
Żeby działał automat, trzeba oznaczyć termin wygaśnięcia publikacji, czyli uczynić materiał nieopublikowanym.
A skoro nieopublikowany, to wiadomo

Można by jeszcze poszperać w pliku admin.content.php, poeksperymentowac z funkcją changeContent

dorek
17-08-2007, 07:50
Dzięki za sugestie :) ale niestety nie zadziałają w moim przypadku, gdyż u mnie większość artykułów ma ustawioną datę publikacji na "nigdy", a do archiwum przenosiłam ręcznie. Nie jest to tak uciążliwe, gdy przenosi się całą kategorię, czy też kilka kategorii.

zwiastun napisał:

Można by jeszcze poszperać w pliku admin.content.php, poeksperymentowac z funkcją changeContentno i chyba niestety nie obędzie sie bez szperania, ale niestety wciąż nie mam dostępu ftp (sic!) do serwera (dlatego też nie mogę zmienić wersji joomla). Serwis przejęłam po kimś, niestety nie ze wszystkimi uprawnieniami.
Myślałam, że jest może jakieś prostsze rowiązanie :(
Dzięki za dobre chęci :)