PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyświetlić newsy z rss na własnej stronie?



tigerrr123
15-09-2008, 00:40
Witam,
mam pytanie odnosnie RSS-ów, wiem jak wyświetlić kanał na stronie, wszystko się ładnie pokazuje, ale po kliknięciu w temat wiadomości (lub link "więcej") automatycznie jestem przenoszony na stronę źródłową. Wiem, że można zrobić tak, aby news wyświetlał się na mojej stronie, czy pomoże mi ktoś to zrobić?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
tigerrr123

zwiastun
15-09-2008, 00:49
Komponent Spinacz RSS

tigerrr123
15-09-2008, 00:59
Za pomocą spinacza skonfigurowałem wyświetlanie wiadomości z tych kanałów. Wiadomości się wyświetlają, tzn. wyświetlają się skróty wiadomości, a po kliknięciu na "więcej" jestem przekierowywany na stronę źródłową, czego chciałbym uniknąć. Moje pytanie dotyczy możliwości wyświetlania wiadomości z tych kanałów na mojej stronie.

crazyluki
15-09-2008, 08:55
poszukaj na forum - było na ten temat już wałkowane.

generalnie jaki jest sens kopiowania wiadomości?
nie dość że internauta nie znajdzie u Ciebie nic ciekawego to jeszcze Ty bedziesz musiał wszędzie zostawiać stopki typu pobrano z wiadomosci.wp.pl i tak dalej...

tigerrr123
15-09-2008, 11:15
Dzięki crazyluki za odpowiedź.
Oczywiście staram się szanować czas moderatorów i użytkowników, więc najpierw szukałem na Forum, ale nie mogłem znaleźć, dlatego pytam w nowym temacie.
Oczywiście tematów i postów jest sporo, mogłem coś przeoczyć, jestem tylko człowiekiem:)
Jeżeli możesz, jeśli nie sprawi Ci to zbyt wiele trudności, to proszę napisz, gdzie to było, i już się odczepiam;) Jeśli nie, to będę grzebał w Forum od początku.
A o sensie możemy nie rozmawiać, ponieważ tworzę to co tworzę w celach naukowych- chcę się tego nauczyć, niekoniecznie muszę z tego korzystać; właściwie to nawet podzielam Twoje zdanie;), ale i tak chcę to zrobić.
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc, zaznaczam, że moje prośby to tylko prośby.
Pozdrawiam serdecznie,
tigerrr123
ps. jeśli jestem zbyt upierdliwy to proszę daj mi znać;)

tigerrr123
15-09-2008, 12:22
Tak dla wyjaśnienia wstawię 2 obrazki ilustrujace o co mi chodzi, może niejasno się wyrażam.
Na pierwszym widać pobrane nagłówki RSS na mojej stronie:
http://tigerrr.net84.net/1.JPG
Na drugim obrazku widać co się dzieje kiedy kliknę w zaznaczony nagłówek:



http://tigerrr.net84.net/2.JPG
Wiadomości z nagłówka otwierają się na oryginalnej stronie źródłowej.
A ja chciałbym żeby otwierały się na mojej stronie, dokładnie w miejscu gdzie są nagłówki. Tyle gwoli wyjaśnienia.
Dzięki z góry,
pozdrawiam,
tigerrr123

zwiastun
16-09-2008, 14:05
hmmm
Zapewne zobaczyłeś rzecz także od drugiej strony - udostępniającego wiadomości. A jeśli tak, to wiesz, że o tym, czy w kanale zostanie wyświetlony cały tekst, czy tylko kawałek (nagłówek, skrót, zapowiedź), decyduje przede wszystkim dostawca informacji. Ten nagłówek jest dokładnie po to, żeby przeniósł na stronę udostępniającą!

tigerrr123
16-09-2008, 15:44
ooo.. widzę że wchodzimy tu w kwestie uczciwości, np. mam fajny darmowy hosting, bez reklam, wyskakujących okienek, banerów itp, ale w podziękowaniu dla dostawcy hostingu umieściłem jego baner na swojej stronie. Tutaj jest sytuacja podobna, nie jest moim zamiarem udawanie, że sam redaguję najnowsze newsy z kraju i ze świata, jeżeli uda mi się zrobić to co zamierzam (a wiem że się da, widziałem takie strony), to na pewno zostawię nad listą wiadomości logo z linkiem do strony udostępniającego, ale niekoniecznie chciałbym, żeby każdy nagłówek był linkiem..
generalnie rozumiem cały zamysł, i się z Tobą zgadzam, ale...;)

zwiastun
16-09-2008, 16:28
Nic nie pisałem o uczciwości... Pokazuję tylko mechanizm. Po prostu tak to działa. I pewno słusznie. Duplikowanie treści nie ma sensu, a jeśli ktoś udostępnia info na określonych zasadach, to tych zasad wypada się trzymać. To, ze pozwalam pobierać nagłówki wiadomości nie oznacza wcale, że pozwalam pobierać i publikować cale wiadomości. I moje zezwolenie kosztuje - "płaci" się za nie odwiedzinami witryny!

tigerrr123
17-09-2008, 16:32
Ja chciałem się tylko dowiedzieć, jak to zrobić...

crazyluki
17-09-2008, 16:34
nie da się.
musiałbyś napisać skrypt który pobierałby treść strony na którą przekierowuje link w rss.


Zdarzają się kanały które przedstawiają całą treść danego artykułu - wystarczy że poszukasz taki kanał i masz sprawę rozwiązaną:)

tigerrr123
19-09-2008, 14:46
http://samoaktualizacja.i247.pl/
nie da się?

crazyluki
19-09-2008, 14:48
ee ?
poza tym że po naciśnięciu czytaj więcej widzę dodatkowo link do artykułu nie widzę tutaj rozwiązania tego problemu...

tigerrr123
24-09-2008, 23:55
A jednak się da, bez bólu i problemów:
http://tigerrr.abajt.pl
Temat zamknięty;)

zwiastun
25-09-2008, 00:29
A jednak się da, bez bólu i problemów:
http://tigerrr.abajt.pl
Temat zamknięty;)
Co się da?
Po prostu podwędziłeś w paskudny sposób cudze informacje. I to tylko nagłówki!

Info ze strony autora komponentu, którego użyłeś:
This is a component for publishing your contents from a main site to your multiple remote sites.

Co w tłumaczeniu na polski znaczy:

To komponent do publikacji twoich treści z głównej witryny na wielu twoich zdalnych witrynach.

crazyluki
25-09-2008, 08:57
ale podpisać się jako autor szablon już potrafiłeś:)

ok, temat zamykam:)