PDA

Zobacz pełną wersję : licencja na darmowe szablony



nikos
16-09-2008, 13:07
Witam mam pytanie odnośnie darmowych szablonów z różnych stron, przeważnie są to strony anglojęzyczne np SiteGround udostępnia fajnie szablony dla Joomla.
Czy taki szablon którego cena : free można dowolnie modyfikować tzn graficznie itd. oraz po takich modyfikacjach usunąć ze stopki ich logo?
Czy ten odnośnik musi tam zostać??

crazyluki
16-09-2008, 13:12
każdy szablon jest dystrybuowany z jakąś licencją ( przy darmowych często jest to GPL), zdarza się że z jakimiś zastrzeżeniami ( np takie zastrzeżenie że link, lub jakaś informacja musi pozostać w szablonie by móc go używać za darmo).

może też być tak że niektóre szablony są darmowe tylko i wyłącznie do prywatnego zastosowania, do komercyjnego mogą wymagać zgody autora, bądź zapłaty.

moras
14-12-2008, 12:27
podepne sie do tego tematu, bo tez mnie to interesuje.
na stronie http://www.joomlashack.com/index.php?option=com_content&task=view&id=171&Itemid=43 jest kilka interesujacych mnie szablonow. chcialbym je wyprobowac, oraz zmodyfikowac, ale wykorzystywac wylacznie na mojej firmowej stronie, nikomu wiecej nie sprzedawac lub udostepniac w jakiejkolwiek formie. Po modyfikacjach (w zasadzie tylko strony graficznej) wykorzystywalbym to tylko na swojej stronie.
Czy zmodyfikowanie szablonu w sposob jaki napisalem bedzie zgodne z licencja? Bedzie to bowiem w moim rozumieniu uzytek komercyjny. Staralem sie zrozumiec to co pisza w licencji, ale niestety musze poprosic o pomoc. Generalnie nie zalezy mi bardzo na usunieciu ze stopki linku do joomlashack.com , jedynie na delikatnym przerobieniu szablonu.