PDA

Zobacz pełną wersję : problem z prawami do katalogu, którego właścicielem jest apache



thunder333
16-09-2008, 14:17
Witam, wykupilem serwer na easyisp, zainstalowalem joomle, wsyzstko bylo ok tyklo wyswietlil blad ze nie mogla zapisac pliku conf., dograłem go na serwer później, ale teraz pojawił się błąd bo nie przy instalacji jeżyka polskiego pokazywał błąd że nie można załądować pliku na serwer, okazało się że joomla nie miała praw do wszystkich katalogów w system info->permission, pozmieniałem prawwa tych katalogów na 707, i teraz wszystko mam na zielono, ale przy instalacji dostaje taki błąd :


Unable to write entry


Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents (http://anda.easyisp.pl/sklep/administrator/function.file-put-contents)]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 598 is not allowed to access /home/anda/domains/anda.easyisp.pl/public_html/sklep/tmp/install_48cfa1e9b3bc0 owned by uid 498 in /home/anda/domains/anda.easyisp.pl/public_html/sklep/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 298

Warning: file_put_contents(/home/anda/domains/anda.easyisp.pl/public_html/sklep/tmp/install_48cfa1e9b3bc0/pl-PL.com_content.ini) [function.file-put-contents (http://anda.easyisp.pl/sklep/administrator/function.file-put-contents)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/anda/domains/anda.easyisp.pl/public_html/sklep/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 298
Unable to find install package


nie moge zmienić prawa katalogow install_48cfa1e9b3bc0 bo wlascicielem jest apache,, prosze o pomoc co zrobić żeby to działało

zwiastun
16-09-2008, 15:31
napisac do administratora serwera, a jeszcze lepiej: zmienić serwer! Możesz jeszcze sprobować włączyć obsługę FTP przez Joomla!

thunder333
16-09-2008, 16:34
jak włączam enabled przy ftp to pisze mi :

JFTP::login: Unable to login
JFTP::write: Unable to use passive mode Message
An Error has occurred! Unable to open configuration.php file to write!Pomożcie proszę, bo siędzę nad tym od kilku godzin i nie potrafię sobie z tym poradzić

crazyluki
16-09-2008, 16:35
bo nie wystarczy wlaczyc, trzeba takze ustawic odpowiednie parametry

uzyj extplorer do usuniecia, edycji plikow zablokowanych przez proces apache:)

thunder333
16-09-2008, 17:17
joomla nałogiem ale administrator bogiem ;) udało mi się i po rozmowie wyłączył dla mnie safe mode teraz wszystko działa jak należy. Dobra rada - jeśli masz problem napisz do admina żeby wyłączył ci safe mode.