PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkrotna instalacja jednego komponentu



chrisf
09-05-2006, 03:32
A Gdybym tak chciał zainstalować jeden komponent kilkukrotnie, to co byście powiedzieli, czy coś byś przeciw mieli? Jak to można zrobić?

Rybik
09-05-2006, 20:08
po co ? (z ciekawości pytam i może przy okazji uda się znalexc inne rozwiązanie) - standardowo sie nie da, bo:

DB: musialbys miec kopie tabel w bazie danych pod inna nazwa, i kazde odwolanie musialoby wiedziec ze leci do nowych (zmiana nazw tablic w calym skrypcie i pliku instalacyjnym - czasochlonne, ale wykonalne)
VAR : skrypty moglyby sie gubic usilujac korzystac z tych samych zmiennych (zmian nazw wszystkich zmiennych wprowadzonych przez ten skrypt - podłe i prawie niewykonalne)
konflikt 2 powyzszych w miejscach gdzie nie jestes w stanie tego przewidziec, gdy oba komponenty usiluja zmienic ta sama wartosc (komorki DB lub zmiennej) ale dzialajac na "nieswoich" tabelach i zmiennych tylko na standardowych dla J!

chrisf
09-05-2006, 20:55
Chce zróżnicować komponent mapy serwisu . Tak aby wyświetlał rózne mapy w zaleznosci od połozenia i komponent kontakty, ale w tym przypadku moze wspomoge sie joomfishem- jeszcze tego nie ugryzłem.

Rybik
09-05-2006, 23:28
Zainstaluj 2 rozne komponenty do mapy serwisu ... ale ... chyba tylko Joomap dobrze wspolpracuje z fiszem :/

chrisf
02-06-2006, 21:23
Mapa Run Digital rozwiazuje problem. Tłumczenie troche myli, ale daje się z tym komponetem robic wszystko

Dopłynąlem do końca czas jakis temu, wiec pije wino z dziewczyną, a zaraz wrzucę Davisa. Jaka ulga przebrnać przez te wszystkie kody.. nareszcie ludzkie twarze.... Dzieki za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Rybik
03-06-2006, 10:54
a chodzi ona z fiszem dobrze ?

chrisf
03-06-2006, 12:24
Niestety bezfishowy Rybiku jestem, także nie wiem.

P.s Ten polski komponent do generowania mapy jest ciekawy, warto go moze umiescić w waszej linkowni. Dobra rzecz warta rozpowszechnienia

Raffael
03-06-2006, 14:05
ciekawy jest fakt, że google sitemap jest kompatybilny z open sef, joomap z fishem, a fish z open sef'em [']
dla mnie bezsensu... czekam az wreszcie ktos zmadrzeje i
zrobi mape dzialajaca i z fishem i z open sefem

to taka drobna dygresja :)

cerber1
06-06-2006, 14:22
Witam!
Nie otwieram nowego tematu, bo mam pytanie nieco podobne.
Otóż podczas instalacji templatki coś poszło nie tak i instalacja wywaliła się. Podczas próby powtórnej instalacji wyskakuje komunikat, że próbuję zainstalować zainstalowany już komponent. Niestety w panelu admina tego komponentu nie widać, więc nie mogę go usunąć.
I kółko się zamknęło. Nie mogę usunąć komponentu w normalny sposób bo go nie widzę. Katalog z komponentem istnieje, ale nie mogę go usunąć pomimo zmiany uprawnień do plików.
A tak nawiasem, jak dobrać się do plików zainstalowanej templatki? Pomimo, że nie jest ona domyślna i pomimo zmiany chmod nie mogę nic usunąć ani nałożyć.:mad:

Rybik
06-06-2006, 14:39
templatka to nie komponent
templatke mozna po postu uploadowac na serwer via ftp
pliki templatki leza w katalogu /templates/nazwa_templaka/
edytowac mozesz na 3 sposoby
z poziomu klienta ftp
w manegerze skorek sa opcje edycji
przez komponent zarzadzania plikami jak np Joomla Explorer (jezeli inne metody sie nie powodza to powinno zadzialac)
skoro jest domyslna i widac ja z frontendu (a widac ?) to jest poprawnie zainstalowana

cerber1
06-06-2006, 14:59
templatka to nie komponent
Jasne. Zagalopowałem się :-)


skoro jest domyslna i widac ja z frontendu (a widac ?) to jest poprawnie zainstalowana
Nie widać. Jednak katalog jest wgrany w prawidłowym miejscu i cały.

Rybik
06-06-2006, 15:41
z frontendu znaczy ze na stronie z punktu widzenia uzytkownika... to co w takim razie widac na stronie ? (usun templaka joomla explorerem) i potem uploaduj rozpakowany katalog z templakiem w srodku do /templates/ (z pominieciem instalatora)

cerber1
06-06-2006, 20:40
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Ta templatka nie jest domyślna.
A tak nawiasem to wybacz początkującemu - Co to jest joomla explorer? I skąd go wziąć, bo pogooglałem, ale bez skutku.:mad:

Rybik
06-06-2006, 20:55
Joomla Explorer (albo Xplorer - pewnie pokrecilem nazwe i dlatego nie wygooglales) to komponent administracyjny (tylko dla superadministratorow w panelu admina) ktory sluzy do zarzadzania plikami, przydatny glownie w momencie problemow z prawami wlasnosci (takie "gupstwo" co sie smieje z praw dostepu do plikow-chmodow i moze spowodowac ze nie da sie ftpem edytowac/usuwac plikow instalowanych przez Joomla).
Z tego co pamietam jest u nas w plikowni w komponentach.

Swoja droga warto napisac do administracji serwera zeby ci poustawiali tak konto coby sie tak nie dzialo. Opis problemu dla admina serwera: "brak praw wlasnosci do plikow instalowanych przez skrypt Joomla CMS dla usera z poziomu ftp".

cerber1
06-06-2006, 21:02
Dzięki serdeczne. Teraz chyba znajdę.
A z administracją serwera to ciężka sprawa. Nie radzę kupować miejsca u mocarzy w hostingu, bo z racji swojej przewagi nad resztą nie są zupełnie reformowalni.:D

Rybik
06-06-2006, 21:08
trzeba twardo, placisz - wymagasz - a to na prawde nie sa jakies kosmosy ustawianie takich rzeczy

bigus
07-06-2006, 00:05
o to link
http://www.mambers.com/showthread-t_43310.html