PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie tekstu na stronie



SzariK
17-09-2008, 10:51
Mam pytanie. Ostatnio założyłem stronę na Joomli i w związku z tym mam pewne pytanie.

Otóż gdy dodaję artykuły na stronę zazwyczaj chcę by tekst był wyjustowany, wyśrodkowany itp. Podczas pisania takiego tekstu korzystam więc z dobrodziejstw Joomli i jej podstawowego edytora. Wszystko wydaje się być idealne w podglądzie przed wysłaniem artu, aczkolwiek po wysłaniu na stronę tekst zupełnie nie odpowiada moim oczekiwaniom. Sprawa dzieje się tylko na niestandardowej skórce, na podstawowej jest wszystko OK.

Dodam, że korzystam ze skórki stworzonej dla wcześniejszej wersji Joomli, aczkolwiek korzystałem z trybu zgodności 1.0 i skórka poprawnie się zainstalowała.

Czy da się zmienić obecną sytuację manualnie? Czy może muszę skorzystać z innego edytora tekstu, np. JCE? Może to nieodwracalna wina skórki?

Proszę o pomoc.

hesar
17-09-2008, 15:47
pewnikiem jest to wina ostylowania templatki
nalezaloby by obadac jaki jest styl dla tych elementow ktore odpowiadaja za wyswieltanie artykulow (firebug badz webdeveloper to podstawowe narzedzia - polecam)

staruszka
06-11-2009, 21:02
Podepnę się, bo mam ten sam problem. Style nie mają nic do rzeczy, bo w domyślnej skórce też nie działa formatowanie. Nie mogę również wstawiać zdjęć do artykułów. Edytor mam standardowy i JCE. Co więcej, mam na stronie opcję dodawania tekstów przez użytkowników i jeśli są automatycznie zaakceptowane, to formatowanie z edytora na stronie się zapisuje, a jeśli trzeba zatwierdzić, znika. Może ktoś pomóc? Będę wdzięczna...