PDA

Zobacz pełną wersję : Przenosiny na nowy serwer - laik.



zachary1985
17-09-2008, 13:00
Witam wszytskich,
niedawno wraz z kumplem przejąłem pewien serwis postawiony na Joomli. Poprzedni właściciel kierował nim jakiś czas, po czym wygasła domena i wszystko padło. Jestem prawie że kompletnym laikiem, ale szybko się ucze :)
cały katalog który żywcem zassałem z poprzedniego FTPa ma 350 mb z czego 260mb w katalogu cache - czy to normalne ?
Jednak przede wszytskim interesuje mnie jak to teraz postawić na nowym serwrze. Starej bazy danych nie mam i nie potrzebuję, mam za to już utworzoną nową na doeclowym servie. Wyczytałem tu na forum że trzeba pozmieniać adresy w configuration.php szkopuł w tym że takiego pliku nie ma nigdzie a szukałęm "szukajką" nie na oko. Ściągnąłem również MIGRATORA ale nie wiem jak go ugryść...Niestety nie jestem również w stanie powiedzieć jaka to wersja joomli (jak to zrobić ?:) proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Aha, żeby nie brzmiało to aż tak strasznie, to powiem że kiedyś instalowałęm joomle na yoyo.pl w ramach zaspokajania ciekawości(udało się), ale wtedy to było dość proste, a teraz nie wiem jak do tego w ogóle podejść przez to że nie ma instalacji i tego pliku configuration.php.

crazyluki
17-09-2008, 13:08
tutaj masz informacje o tym jak przenieść.
http://www.joomla.pl/index.php/content/view/404/2/


1. katalog cache nie powinien być taki duży
2. bazę danych potrzebujesz - wszystkie informacje poza grafikami są właśnie w niej zapisywane!

zachary1985
17-09-2008, 13:57
Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź. Czyli aby ta witryna działała poprawnie muszę mieć starą wyeksportowaną baze danych sql z poprzedniego serwera ?
Myślałem że w bazie danych tylko informacje zarejestrowanych użytkowników są przechowywane, a ci pewnie już dawno zapomnieli o tym serwisie.

crazyluki
17-09-2008, 14:12
w bazie zachowywane są wszelkie informacje, poza grafikami ( tak jak napisałem wyżej)

zwiastun
17-09-2008, 14:20
katalogi /cache wyczyść zupełnie!

zachary1985
17-09-2008, 18:02
Czyli rozumiem że sprawa jest przegrana skoro ta strona nie działa, umarła, została zapomniana i mam tylko pliki z FTPa. Nie mogę zrobić tego kroku bo w związku z powyższym nie mam dostępu do panelu admina:
"After you have downloaded the component, log in as a Super Administrator in your website. From the top menu bar choose Installer, Components. Click browse and locate the archive you have already downloaded. Then click on "Upload & Install".
Bez informatyka/programisty nie dam rady tego posklejać tak ?

zwiastun
17-09-2008, 18:32
Obejrzyj dokładnie, może dobrotliwy administrator zrzucił także bazę danych. Można też spróbować kontaktu z adminem, ale tu nie liczyłbym na sukces, skoro jakiś czas minął. Ale kto wie, może baza nie została usunięta.

Jeśli nie masz bazy, to poza obrazkami reszta jest raczej nieprzydatnym dla Cię archiwum - informuje co najwyżej, jakie składniki były wykorzystane w witrynie.

zachary1985
21-10-2008, 22:06
Witam, to znowu ja :) udało mi się skołować bazę danych tego portalu, jest już nawet zaimportowana na nowy serwer. Jak już wspominałem na hdd mam wszytskie pliki na żywca sciągnęte z FTPa, ze starego serwera. I mam pytanie. Odrobiłem "pracę domową" i wiem jak za pomocą tego podanego w 2 poście skryptu spakować działający portal. ALe jak to wszytsko zrobić, od czego zacząc kiedy jak napisałem mam na hdd pliki na żywca ściągnięte + wyeksportowaną baze danych. Czy jest to w ogóle możliwe, żeby to wszytsko powiązać na nowym servie ? Proszę o pomoc.