PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja modułów



Jennahan
09-05-2006, 12:26
Szukałem w waszym FAQ szukałem na głównym FAQ i nic nie ma. Pewnie proste pytanie i prosta odpowiedź na nie będzie. Zapewne mnie zbesztacie za to, że pytam o takie coś, ale zaryzykuję.

Jak instalować moduły? Ściągnąłem z joomla.org moduł do wyświetlania reklamy adsense: mod_adsense_joomlaspan_2.0_ClickSafe

Ten mod pozwala na wyświetlanie reklam AdSense i blokuje możliwość klikania na nią przez dane IP czyli w tym wypadku przeze mnie.

/Proszę o instrukcję krok po kroku/

magic
09-05-2006, 12:51
Bardzo proszę, instrukcja krok, po kroku:
1. Wchodzisz do administracji swojego serwisu
2. Rozglądasz się po napisach - twoim celem jest znalezienie takiego fragmentu administracji Joomla!, który mógłby być mniej więcej związany z Instalacją dodatków - czyli komponentów, modułów i botów. W tym wypadku: z instalacją modułów.
3. Nie udało się znaleźć? - Klikasz na ikonkę Pomoc w prawym górnym rogu ekranu, uważnie studiujesz obrazki i tekst, starasz się czytać ze zrozumieniem, a nie tak jak na lekcjach w szkole.
4. Już wiesz gdzie kliknąć, żeby instalować moduł - klikasz, otwiera się ekran.
5. Rozglądasz się po ekranie, czytasz napisy, podpowiedzi. Nie kumasz? - klikasz na ikonkę Pomoc w prawym, górnym rogu ekranu ...
6. Już wiesz? Przypomniałeś sobie również, gdzie paczkę z modułem wcześniej zapisałeś na dysku? No to hajda - klikasz [Przeglądaj], znajdujesz tą paczkę, klikasz [Wgraj plik i instaluj], czytasz uważnie napisy po instalacji (ze zrozumieniem), klikasz Dalej.
7. Otwierasz sobie świeżo zainstalowany moduł, żeby go pooglądać od strony ustawień konfiguracyjnych, no i żeby go opublikować we właściwym miejscu.
8. W razie problemów z działaniem tego konkretnego modułu - czytasz jeszcze raz jak w pkt.7, na swoim komputerze podglądasz paczkę z tym modułem - może jest instrukcja? - zaglądasz na stronę producenta modułu, szukasz na forach ...

Jennahan
09-05-2006, 15:57
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.

Co jest nie tak

Jennahan
09-05-2006, 16:18
(wczesniej wycieto ...naście postów z jałową dyskusją o niechciejstwie i tłumaczeniu krok po kroku rzeczy, które sa w instrukcji (Ryb))

Grzecznie pytam o co Ci chodzi... Po to jest to forum chyba tak? Nie macie zamiaru odpowiadać na pytania to k*** zamknijcie ten dział tylko zróbcie POCHWAŁY DLA WSZECHWIEDZĄCYCH
Testuję po prostu tego CMS`a i chce sprawdzić jego możliwości. Skoro nie odpowiada Ci to, że wogóle o coś pytam to moge już tego nie robić. Zapytam się na innym forum gdzie na pewno udzielą mi odpowiedzi na to pytanie. Czy nigdy nie miałeś z niczym problemu? Nigdy nikt nie udzielił Ci pomocy w nurtującym Cię temacie? Jeżeli nie to przykro mi naprawde.

Rybik
09-05-2006, 16:41
Grzecznie ? Wymaganie zeby ktos Ci tlumaczyl rzeczy ktore masz pod reka a nie czytasz z lenistwa nie jest grzeczne
K*** rowniez nie jest grzeczne
Pochwały juz zrobilismy ale pewnie nei chciało Ci sie przejrzec serwisu
"Wogole o cos pytam" to nie to samo co "nie chce mi sie" i o ile pierwsze jest wskazane na forum to z drugim bedziesz mial zawsze problem
"Zapytam sie na innym forum" - dobrze, tak zrob, obraź sie i specjalnie nam na złośc popytaj gdzie indziej, bedziemy zazdrosni ze poszedles do konkurencju i zasypiemy Cie mailami z prosba o powrot
"Na pewno udziela odpowiedzi" bo w przeciwienstwie do nas wiedza a my to lamki jestesmy , ajjj jak nam glupio teraz :/
Czy ja nigdy nie mialem z niczym problemu, ojj czesto mialem, najwiekszy mialem na poczatku jak mi sie nie chcialo czytac instrukcji, ale z wiekiem minelo ...
Naprawde nie wiem, czemu ma Ci być przykro ...

Jennahan
09-05-2006, 16:44
Dobra przepraszam poniosło mnie. Jestem straszny leń przyznam, ale przecież zrobiłem wszystko według waszych poleceń ale nie działa. Coś jest nie tak z tym ściągnietym modem?

Rybik
09-05-2006, 16:48
uff, juz sie balem ze bede musial _zaczac_ byc niegrzeczny (nie powiem peace bo brzmi jak PiS) ;)

jezeli przez instalatora modulow w panelu nie da sie zainstalowac paczki zip zawierajacej pliki php, oraz xml (paczke taka sie sciaga pobierajac modul to znaczy najczesciej ze masz cos nei tak na serwerze, sprawdz czy nie ma safe mode (admin menu -> system)

bede w nocy ...

Jennahan
09-05-2006, 23:21
A więc tak (wiem, że tak się zdania nie zaczyna :) ). Sprawdzałem dwoma sposobami, czyli korzystając z Wczytaj i zainstaluj oraz sprawdzałem czy po wgraniu na serwer będzie to samo. Okazuje się, że w obu przypadkach nie udaje się wgrać modułu.

Safe Mode: ON

magic
09-05-2006, 23:35
No i tu masz problem ...
Dwie możliwości:
a) zmień serwer
b) naucz się korzystać z Joomla! (w tym instalacja dodatków) na serwerze z SafeMode ON

Jennahan
09-05-2006, 23:59
Generalnie myślałem, że SAFE MODE ON to zaleta :) Czyli istnieje możliwość wgrywania modułów z włączonym safe modem? Pewnie będzie to wymagało ręcznej ingerencji w bazie danych.

A czy SafeMode patch mi pomoże?

Rybik
10-05-2006, 00:20
safe mode patch nie zawsze dziala dobrze ale nie da sie z gory tego przewidziec.

safe mode to nie zaleta, tym bardziej ze przy instalacji Joomla wyraznie jest napisane zeby sobie odpuscic, to jest zabezpieczenie ktore rodzi wiecej problemow niz korzysci

Jennahan
10-05-2006, 00:27
Zdaje się, że nie wystarczy poprosić admina, żeby ten przestawił Safe Mod, bo zdaje mi się że ta firma hostingowa wie co robi i specjalnie pozostawiła go włączonego. Ale znalazłem lepszy sposób na zrobienie tego. Będę wszelkiego rodzaju instalacje modułów robił na localu i wrzucał gotowe na serwer. Moglibyście mnie jeszcze oświecić jakie tabele są aktualizowane podczas wgrywania modułu? I jakie pliki zostają w ten sposób wgrane na serwer?

magic
10-05-2006, 00:34
Tutaj masz info (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/411/26/) jak to wygląda w przypadku komponentów. Moduły - nieco prościej, ale - w sumie - podobnie.
Inaczej mówiąc - w każdym wypadku szczegóły masz w pliku (plikach) XML modułu, komponentu, bota ...

kolagi
28-06-2006, 03:46
Jeżeli nie da się zainstalować modułów, komponentów itd zplików zi wystarczy je przekonwertować na format tar z kompresją GZIPTar.

Idealnie do tego nadaje się PowerArchiver 2006:
Otwierasz nim zipa i w menu Narzędzia->Konwersja archiwum...-> zaznaczasz docelowy format TAR i kompresję GZIPTar.

Następnie instalujesz moduł, komponent itd. wskazując ten utworzony plik *.tar.gz

U mnie to się sprawdza na 100% ;)

pozdrawiam

gregi1
12-12-2007, 13:10
A mam pytanie czy w ten sposob da sie tez obejsc sposob kodowania. Bo przy instalacji bota wywala mi błąd ze brak xml albo zle kodowanie. Wydaje mi sie ze mod jest na iso a ja mam joomle w utf.
Mozna to jakosc obejsc?