PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla - menu



Minty
09-05-2006, 12:59
Witam wszystkich,

Czy ktoś wie może jak mogę dodać podpisy pod elementy w menu? Potrzebuje krótkich opisów pod każdym elementem w menu i nie wiem, jak to mogę zorganizować :(

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Minty

Rybik
09-05-2006, 15:43
W standardzie sie nie da, ale mozna to obejsc stosujac separatory w menu, gdzie separatorem bedzie teksc, tylko nei wiem jak dlugi moze byc. W innym wypadku poszukaj komponentow do robienia menu, jest sporo dobrych na org.

Minty
09-05-2006, 16:02
Hmm.. ale separator mogę mieć chyba tylko jeden na menu? Może zrobię tak:
każdy podpis zrobię jako kolejny element menu, a jak będzie mi joomla wczytywała to wszystko już na stronę, to wyłapię to do jakiejś tablicy i już sobie stylami pozaznaczam, że co drugi to jest np. mniejszy itp. Co o tym sądzisz?? nie wiem czy to dobry pomysł ?? :/

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Rybik
09-05-2006, 16:10
Separator sie dodaje do menu tak jak linki i powinno sie dac ich wrzucic ile dusza zapragnie.
Opcja druga - nie w ten sposob, jezeli wogole to nie robic podpisow jako linki tylko w pliku index.php templatki napisac parser do menu ... juz pisalem gdzies o tym. Samym CSSem tego nie zrobisz.

p.s. nie mam gotowca i nie pisalem tego nigdy a przy okazji warto by sie bylo rozejrzec po gotowych menu-kombajnach

Minty
09-05-2006, 16:16
Oj! Przeogromne dzięki!!

Całkiem zapomniałam, ze mogę za każdym razem separator taki dodać! Oj głupia ja :P :)) Cały czas mi się zwykły separator (ten określany przy tworzeniu menu) w głowie kołował. Spróbuje w ten sposób.. a na te menu różne patrzyłam, ale nic co by mi pasowało nie znalazłam!

Dzięki jeszcze raz po stokroć!! ;)