PDA

Zobacz pełną wersję : Prosta wyszukiwarka po bazie danych



Finarfin
18-09-2008, 03:16
Problem jest następujący: mam gotowy komponent, przerobiony pod moje potrzeby.
Co chcę uzyskać: chcę wyszukiwać produkty dodane do bazy danych, chcę aby po wpisaniu zapytania do wyszukiwarki, wylistował mi wszystkie produkty, które spełniają podane kryteria.
Czego szukam: zawartości w nazwie, bądź zawartości w opisie.

Niby napisałem to i owo - niestety cały czas mam Restricted access. Z moich wniosków wynika, iż muszę zmienić na pewno coś z form action w pliku indexu(gdzie jest całe wyświetlanie etc.) -> jak to zrobić by działało tak jak chcę? Bo inaczej ciągle mi _JEXEC będzie rzucał błąd dostępu.

Następnie jest to już kwestia jak zrobić wyszukiwarkę - to juz sprawa imho łatwiejsza dla mnie, choć kto wie - może też być z tym problem.

Przykład wyświetlanego produktu -> http://80.55.244.66/Joomla/index.php?option=com_produkty&view=kategoria&id=2

Poniższe kodziki:

Tutaj jest kod formularza szukajki(znajduje się on w pliku index.php):


<form action="search.php" >
<br/>
<input name="search" style="width:120px; padding-left:10px; align:top;"value="<?=$_REQUEST["search"]?>" />
<br/>

<input type="submit" value="" src="templates/<?php echo $this->template ?>/images/szukaj.jpg"/>
</form>Po naciśnięciu szukaj mam -> No Acces to this file!

Kod search.php:


<?php

## Check if the file is included in the Joomla Framework
defined('_JEXEC') or die ('No Acces to this file!');

## Adding the pathway to the application.
$app =& JFactory::getApplication();



$tabclass = array( 'sectiontableentry1', 'sectiontableentry2' );

?>


$search = trim( $_REQUEST[ "search" ] );

$result = mysql_query("select * from #__produkty where nazwa like '%$search%' and opis like '%$search%'");
$resultat = sql_exec( $result );
while( $row = mysql_fetch_object($resultat) ){
$found[] = $row;
}
?>

<?php if($found[0]->nazwa == '' and $found[0]->opis == ''){
echo "Brak wyników";

}



else { ?>
<?php for( $iter = 0; isset( $found[ $iter ] ); $iter++ ){ ?>

Listing produktów
Produkty które chcę szukać to jest komponent, który wcześniej napisałem, a chcę po nim przeszukiwać z poziomu indexu. Czy muszę jakieś pliki ładować(jimport or sth), czy co tu zrobić, bym miał dostęp?

Będę bardzo wdzięczny z porady.